به گزارش پایگاه خبری گلونی، هیئت داوران بخش مسابقه ملی جشنواره بینالمللی فیلم سبز ایران متشکل از دکتر اسماعیل کهرم ، عزیزالله حاجیمشهدی، دکترشهابالدین عادل ، مرضیه برومند ، محسن امیریوسفی، وحید نصیریان وآیدا پناهنده نامزدهای غزال زرین بخشهای مختلف را بدین شرح معرفی کردند :
بخش پویانمایی (انیمیشن)
نامزدهای بهترین فیلم و بهترین کارگردانی پویانمایی
۱-اینسان به کارگردانی و تهیهکنندگی مهدی آقاجانی
۲-ناگهان باد بر می خیزد به کارگردانی ادریس سامانی و صداوسیمای مرکز مهاباد
۳- زادگاه زندگی به کارگردانی و تهیهکنندگی علی نیکوکار
۴-کشاورز و ربات به کارگردانی عبدالله علیمراد وتهیه کنندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
۵-درخت به کارگردانی ساره شفیعی پورو تهیهکنندگی موسسه “رای آوینش”
۶-قطره به کارگردانی و تهیهکنندگی بهنام شجاعی
مستند کوتاه
نامزدهای بهترین کارگردانی :
۱-اوسیا به کارگردانی علیرضا دهقان
۲-نوروز در نئوربه کارگردانی عبدالله عزیزی
۳- موکان به کارگردانی محمدعلی رخشانی(هاشم زهی)
۴-زمستان عشق و سایر قوانین به کارگردانی یاسر خیر
نامزدهای بهترین فیلم مستند کوتاه:
۱-اوسیا به تهیهکنندگی علیرضا دهقان
۲-نوروز در نئوربه تهیهکنندگی عبدالله عزیزی
۳- موکان به تهیهکنندگی محمدرضا خوشفرمان
۴-زمستان عشق و سایر قوانین به تهیهکنندگی یاسر خیر
۵-سه سنجاقک به تهیه کنندگی دلاور دوستانیان
۶-جرعههای تاریخ به تهیهکنندگی سید میکائیل موسوی
بخش مستند بلند
نامزدهای بهترین پژوهش مستند:
۱- کمیل سوهانی برای مستند بلند مادر کشی
۲-پژمان مظاهریپور برای مستند بلند غبار سرخ
۳-حجت طاهری برای مستند بلند زندگی در خور موسی
۴-کمیل سهیلی .فاطمه داوودی برای مستند بلند قربانی
۵-سید میکاییل موسوی برای مستند جرعههای تاریخ
نامزدهای بهترین دستاورد فنی مستند بلند و کوتاه :
۱-حجت و عبدالخالق طاهری برای تصویربرداری فیلم زندگی در خور موسی
۲-مهدی نورمحمدی برای تصویربرداری فیلم در پناه بلوط
۳-دلاور دوستانیان برای تصویربرداری سه سنجاقک
نامزدهای بهترین کارگردانی فیلم مستد بلند :
۱-در پناه بلوط به کارگردانی مهدی نورمحمدی
۲-مادرکشی به کارگردانی کمیل سوهانی
۳-زندگی در خور موسی به کارگردانی حجت طاهری
۴-ایران جنوب غربی به کارگردانی محمدرضا فر طوسی
نامزدهای بهترین فیلم مستند بلند
۱-در پناه بلوط به تهیهکنندگی مهدی نورمحمدی
۲-مادرکشی به تهیهکنندگی محمد شکیبانیا
۳-زندگی در خور موسی به تهیهکنندگی عبدالخالق طاهری
۴-ایران جنوب غربی به تهیهکنندگی محمدرضا فرطوسی و محمدرضا جامعی
بخش داستانی
نامزدهای بهترین کارگردانی فیلم کوتاه داستانی :
۱-نجس به کارگردانی بهرام و بهمن حاج ابول لو(ارک)
۲-تواتر به کارگردانی محمدعلی محراببیگی
۳– Impression-XPS160به کارگردانی تی یام یابنده
۴-سربازها لک لکلک ها را دوست دارند به کارگردانی سعید نجاتی
۵- زباله به کارگردانی حسین حضوری
نامزدهای بهترین فیلم کوتاه داستانی :
۱-نجس به تهیهکنندگی سینا برادران آهنگری
۲-تواتر به تهیهکنندگی محمدعلی محراببیگی
۳-سربازها لکلکها را دوست دارند به تهیهکنندگی انجمن سینمای جوانان استان تهران
۴- زباله به تهیهکنندگی حسین حضوری
نامزدهای بهترین فیلم وبهترین کارگردانی فیلم بلند داستانی
۱-خواب آب به کارگردانی وتهیهکنندگی فرهاد مهرانفر
۲-طعم شیرین خیال به کارگردانی کمال تبریزی و تهیهکنندگی محمدعلی حسیننژاد
۳-گمیچی به کارگردانی مجید اسماعیلی پارسا و تهیهکنندگی جواد قلیزاده
۴-بلوگا به کارگردانی مهدی جعفری و تهیهکنندگی احمد زالی
مراسم اعلام برندگان پنجمین جشنواره فیلم سبز ایران عصر جمعه ۳۱ اردیبهشت در محل فرهنگسرای آسمان با حضورمسئولین و چهرههای شاخص فرهنگی و هنری برگزار خواهد شد .
پایان پیام
کد خبر : 18879 ساعت خبر : 1:14 ب.ظ