طنز/سه ماه اول رانندگی نکنید

طنز/سه ماه اول رانندگی نکنید

پایگاه خبری گلونی، روح‌الله احمدی: محدودیت خیلی از اوقات باعث خلاقیت می‌شود. مثال‌های زیاد فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، ورزشی و… را هم می‌توان به عنوان شاهد آورد. اما آیا در زمینه‌ی قوانین راهنمایی و رانندگی هم باید منتظر خلاقیت رانندگان باشیم؟

طبق قوانین جدید پلیس راهور ناجا، محدودیت‌های بیشتری برای رانندگان نوگواهینامه اعمال خواهد شد. طبق این محدودیت‌ها، افرادی که گواهینامه را دریافت می‌کنند تا سه ماه اجازه ندارند به تنهایی و بدون حضور افرادِ دارای گواهینامه‌ی رانندگی در کنارشان، رانندگی کنند. اگر شلوغ کنند، باید اولیایشان را هم بیاورند. همچنین از ساعت ۱۲ تا ۵ صبح و در جاده‌های برون‌شهری نیز اجازه‌ی رانندگی ندارند و موظف خواهند بود که علامت «احتیاط! راننده مبتدی است» را هم در قسمت جلو و هم در قسمت عقب خودروی خود نصب کنند.

طنز/سه ماه اول رانندگی نکنید

اصلا چه معنی دارد یک جوان که تازه گواهینامه گرفته ۱۲ تا ۵ صبح برود دوردوربازی؟ این محدودیت‌های خوب قرار است از اول سال ۹۶ اعمال شوند. اگر با ما بود که سخت‌گیرتر هم عمل می‌کردیم. مثلا وقتی گواهینامه جدیدی صادر می‌شد، گواهینامه را به همراه یک مامور برای صاحبش می‌فرستادیم و به مامور می‌گفتیم که تا سه ماه باید همراه راننده باشد تا حساب کار دستش بیاید. تازه در آن سه ماه تمام مخارج مامور را هم گردن راننده می‌انداختیم تا هزینه‌ای برای پلیس راهور ایجاد نشود و به نوعی خصوصی‌سازی می‌کردیم. اگر با ما بود، علاوه بر این‌که خودروی خیلی از راننده‌های متخلف را متوقف می‌کردیم و می‌خواباندیم، خودِ راننده‌ها را هم متوقف می‌کردیم و… حیف که با ما نیست.

حالا که اختیارش دست ما نیست، پس یکی دو راهکار برای راحتی نوگواهینامه‌ها بدهیم. می‌توانید در سه ماه اول اصلا رانندگی نکنید. سه ماه رانندگی نکردن احتمالا بهتر از سه ماه تابلو شدن به عنوان راننده مبتدی است. تازه دوستانِ شیرینی‌بگیر هم متوجه نمی‌شوند که گواهینامه گرفته‌اید و پول شیرینی در جیب‌تان می‌ماند. اصلا پلیس راهور می‌تواند گواهینامه را سه ماه دیرتر بفرستد تا مشکل از بیخ حل شود و راننده مجبور نباشد به دنبال راهی برای پیچاندن باشد!

برای خواندن مطالب دیگر می‌توانید به سایت گلونی مراجعه کنید.

ویدیوهایی درباره این موضوع در آپارات گلونی ببینید.

پایان پیام

 

کد خبر : 35214 ساعت خبر : ۰:۱۱ ق٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=35214

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.