اخبار را به سبک گلونی بخوانید ...

برابر تخریب تالاب استیل آستارا می‌ایستیم

در پی اخبار منتشرشده در خصوص تخریب  تالاب استیل آستارا، قربانعلی محمدپور مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان توضیحاتی را در اختیار رسانه‌ها قرار داد.

به گزارش پایگاه خبری گُلوَنی، محمدپور گفت: در پی تشکیل جلسات متعدد  کارگروه گردشگری شهرستان آستارا با حضور فرماندار شهرستان  و بر اساس مصوبه شماره ۹۶/۸۰۲۹/۱/۱۴۷۵ مورخ ۹۶/۲/۲۰  شهرداری آستارا اقدام به تهیه طرح گردشگری در تالاب استیل آستارا نمود که طرح  پیشنهادی مورد موافقت اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان  قرار نگرفت و مقرر شد پس از اصلاح و ارائه طرح توسط مرجع گردشگری (سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان) و تائید آن سازمان، مورد بررسی مجدد حفاظت محیط زیست قرار گیرد.

بااین‌حال قبل از ادامه روند فوق شهرداری شهرستان آستارا بدون هماهنگی در مورخ ۹۶/۴/۱۴ در بستر کانال‌های موجود اقدام به شن‌ریزی در محدوده ضلع شرقی تا ضلع جنوبی تالاب و تسطیح و مسدود نمودن بخشی از کانال‌ها  به طول  ۱/۵متر نمود که با حضور نیروهای یگان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آستارا، عملیات مذکور متوقف و ماشین‌آلات توقیف و شهرداری موظف گردید ظرف ۴۸ ساعت اقدام به بازگشایی کانال‌های مسدود شده نماید و طبق پیگیری‌های اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان  این کار به انجام رسیده است.

در ضمن  خاطرنشان می‌شود محدوده مورد درخواست شهرداری خارج از طرح تفصیلی شهر آستارا  و  در محدوده روستای دربند و  در حریم شهر آستارا قرار داشته و ازنظر اداری تحت نظر بخشداری مرکزی آستارا اداره می‌گردد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان با تأکید بر اجرای قوانین محیط زیست خاطرنشان کرد که مجموعه حفاظت محیط زیست گیلان در برابر تخریب محیط زیست با تمام توان ایستادگی خواهد کرد.

پایان یپام

لینک کوتاه: https://golvani.ir/?p=46751

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.