اخبار را به سبک گلونی بخوانید ...

حمله گرازها به زمین‌های کشاورزی ازنا

به گزارش پایگاه خبری گُلوَنی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست ازنا با اشاره به این موضوع که زمین‌های کشاورزی این منطقه مورد هجوم گرازها قرار گرفته است از کشاورزان خواست یک میرشکار به اداره محیط زیست معرفی کرده و درخواست مقابله با این گرازها را بدهند. به گفته این مقام مسئول، آنان می‌توانند با معرفی یک میرشکار به اداره محیط زیست درخواست مقابله و شکار گرازهای مهاجم را بدهند. اگر چنین فردی را معرفی نکنند با مکاتبه و درخواست به اداره، خودمان در راستای تعیین شکارچی اقدام می‌کنیم. در صورتی که کشاورزان به صورت خودسرانه اقدام به این کار کنند با آنان طبق قانون برخورد می‌شود و ضمن تشکیل پرونده قضایی، از آنها جریمه و ضرر و زیان زیست محیطی اخذ خواهد شد.

حمایت اداره محیط زیست بایستی کمی زودتر از این‌ها شامل حال کشاورزان می‌شد.

متاسفانه گرازهای این منطقه از مزارع نخود این شهرستان تغذیه کرده و کشاورزان را متضرر کرده‌اند.

وضعیت کشاورزان در استان لرستان تعریفی ندارد. از سوی دیگر روز به روز به تعداد افرادی که قید کشاورزی را می‌زنند و به مشاغل دیگر روی می‌آورند افزوده می‌شود.

کشاورزی صنعتی پررونق خواهد بود اگر با برنامه و فکر پیاده شود. اگر از کشاورزان حمایت و برنامه‌های تشویقی پیاده شود.

این‌که کشاورزان این مناطق درصدد شولر حیوانات برآیند امری طبیعی‌ست و آرام کردن کشاورزان در این وضعیت کار آسانی نخواهد بود. پس بهتر است سازمان حفاظت محیط زیست استان افرادی را برای حفاظت به این مناطق اعزام کند که هم مانع آسیب رساندن حیوانات به زمین‌های کشاورزی شوند و هم مانع آسیب رساندن مردم به حیوانات.

پایان پیام

لینک کوتاه: https://golvani.ir/?p=53862

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.