اخبار را به سبک گلونی بخوانید ...

برگزیدگان جشنواره تئاتر لاله‌های سرخ مشخص شدند

بیست‌وسومین جشنواره ملی لاله‌های سرخ با موضوع ترویج فرهنگ و معارف دینی، دستاوردهای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و بخش ویژه با اولویت گرامیداشت حماسه مقاومت مردم اندیمشک در بمباران ۴ آذر سال ۱۳۶۵ با استقبال بسیار خوبی از سوی هنرمندان ۲۴ استان کشور همراه بود.

به گزارش پایگاه خبری گُلوَنی، برگزیدگان بخش‌های مختلف بیست‌وسومین جشنواره ملی لاله‌های سرخ به شرح زیر هستند:

بخش خیابانی

در بخش خیابانی نمایش « آب» نویسنده و کارگردان: سعید ذبیحی برگزیده جشنواره خیابانی شرهانی – کرمانشاه، نمایش « فُنیکس» نویسنده و کارگردان: مرتضی امینی‌پور از خوزستان – امیدیه، نمایش «گزارش یک تابوت» نویسنده و کارگردان: مهدی صالح‌یار تبریز، نمایش « چقدر سخت دردم می‌گیرد» نویسنده: حیدر رضایی و کارگردان: نادره حیدریان از ایلام – دهلران، نمایش «سوخو» نویسنده: پژمان شاهوردی و کارگردان: امین پورمند از خوزستان – اندیمشک به مرحله نهایی راه پیدا کردند.

همچنین نمایش « ماسک» نویسنده: کورش نیک پیام و کارگردان: پویا عطایی از اصفهان – ملک شهر، نمایش «خاطره یکسان» نویسنده: احمد صمیمی و کارگردان: مصطفی مباشر امینی از تهران و نمایش «سرخ‌ترین روز خدا» کارگردان: مهدی میرمعنوی از گیلان – رشت؛ دیگر نمایش‌های راه یافته به مرحله نهایی در بخش خیابانی بودند.

جایزه بازیگری مرد

رتبه اول؛ را رامین قادری بازیگر نمایش فنیکس از امیدیه

رتبه دوم؛ مالک آسالان بازیگر نمایش چقدر سخنم درد می کند از دهلران و سعید ذبیحی بازیگر نمایش آب از کرمانشاه

رتبه سوم؛ پوریا ریحانی بازیگر نمایش ماسک از اصفهان و احمد صمیمی بازیگر نمایش خاطره یکسان از تهران

جایزه بازیگری زن

رتبه اول؛ شکیلا هوتمن بازیگر نمایش فنیکس از امیدیه

رتبه دوم؛ به فاطمه رحمانی بازیگر نمایش سرخ ترین روز خدا از رشت

رتبه سوم؛ به مارال ایزدبخش بازیگر نمایش چقدر سخنم درد می‌کند از دهلران و رویا نصیری بازیگر نمایش سوخو از اندیمشک

جایزه کارگردانی

رتبه اول؛ مرتضی امینی‌پور برای نمایش فنیکس از امیدیه

رتبه دوم؛ هومن میرمعنوی کارگردان نمایش سرخ‌ترین روز خدا از رشد و سعید ذبیحی کارگردان نمایش آب از کرمانشاه

رتبه سوم؛ امین پورمند کارگردان نمایش سوخو از اندیمشک و خانم نادره حیدریان کارگردان چقدر سخنم درد می‌کند از دهلران

بخش نمایش‌های صحنه‌ای

در بخش موسیقی، هیات داوران با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی موسیقی نمایش هزار پیراهن از هزار یوسف کار سرکار خانم الهام علی محمدی از اراک را مورد تقدیر قرار داد. جایزه موسیقی نمایش شامل لوح تقدیر و تندیس جشنواره به موسیقی نمایش اوسنه آرش خوشنام از اندیمشک اهدا گردید.

در بخش چهره‌پردازی، هیات داوران با لوح تقدیر و جایزه نقدی به هر یک از چهره پردازی نمایش های اوسنه خانم شکوفه جودکی از اندیمشک و نمایش اویل آقای مهرداد درگی از زاهدان تقدیر کرد. همچنین از ستار رشنو و مژه پهلوان در این بخش تقدیر شد.

در بخش طراحی صحنه، هیات داوران با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی از طراح صحنه نمایش «با من حرف نمی زنی چرا» کاری از آقای احمد صمیمی از تهران تقدیر کرد. جایزه طراحی صحنه شامل لوح تقدیر و تندیس جشنواره و جایزه نقدی به موسیقی نمایش خط آخر خانم فرزانه فاطمی از قوچان اختصاص یافت.

در بخش بازیگری مرد هیات داوران لوح تقدیر و جایزه نقدی را به طور مشترک به ایمان ملکی پور برای نمایش هزار پیراهن از هزار یوسف از اراک و محمد محمدیان شمالی برای نمایش انقباض از ایلام اختصاص داد.

رتبه دوم بازیگری مرد به آقای امیر سعیدی برای نمایش خط آخر از قوچان و رتبه اول بازیگری به محسن خدادادی برای نمایش اوسنه از اندیمشک داده شد.

در بخش بازیگری زن رتبه سوم به طور مشترک به ساغر کیخا نمایش اویل از زاهدان و فاطمه نصیری نمایش شب آفتای از بندر گز اختصاص یافت.

رتبه دوم بازیگری زن به طیبه صیدمحمدی برای نمایش انقباض از ایلام و رتبه اول بازیگری به شیما پور سهم الدین برای نمایش کندو از شیراز اهدا شد.

رتبه سوم نمایش نامه نویسی به طور مشترک به سید محمد محمدی برای نمایش هزار پیراهن از هزار یوسف از اراک و کامران شهلایی برای نمایش با من حرف نمیزنی چرا از تهران تعلق گرفت.

رتبه دوم نمایشنامه نویسی به ابوالقاسم مهدوی از بندر گز برای شب آفتای داده شد و رتبه نخست این جشنواره را هیچ نمایشنامه ای نتوانست کسب کند.

در بخش کارگردانی از نمایش اویل کار سعید بادینی تقدیر شد.

رتبه سوم کارگردانی به طور مشترک به احمد صمیمی کارگردان با من حرف نمیزنی چرا از تهران و طیبه صیدمحمدی برای نمایش انقباض از ایلام داده شد.

رتبه دوم کارگردانی مرتضی عیدی از قوچان برای نمایش خط آخر داده شد و رتبه نخست توسط مهدی آشوغ کارگردان نمایش اوسنه از اندیمشک کسب شد.

هیات داوران تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی خود را به طراح و ایده پرداز نمایش فنیکس آقای مرتضی امینی اهدا شد.

هیات داوران جشنواره در راستای ارج نهادن به حماسه ۴ آذر مردم اندیمشک مراتب تقدیر خود را از نمایش های سوخو اندیمشک به کارگردانی امین پورمند و نمایش سرخ‌ترین روز خدا به کارگردانی هومن میرمعنوی تقدیم کرد.

نمایش فنیکس از امیدیه از سوی هیات داوران جشنواره برای معرفی به دبیرخانه جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان انتخاب شد.

از سوی این داوران در بخش صحنه‌ای نمایش «با من حرف نمی‌زنی چرا» به نویسندگی کامران شهلایی و کارگردانی احمد صمیمی از تهران؛ نمایش «لب‌خوانی خواب‌ها» نویسنده و کارگردان: وحید درویشی گیلان – رشت؛ نمایش «هزار پیرهن از هزار یوسف» نویسنده و کارگردان: سیدمحمد محمدی از اراک؛ نمایش «انقباض» نویسنده: علی شعاعی و کارگردان: طیبه صید محمد از ایلام به مرحله نهایی راه یافتند.

همچنین نمایش «کندو» نویسنده و کارگردان: مسعود احمدی از شیراز؛ نمایش «شب آفتابی» نویسنده: ابوالقاسم مهدوی و کارگردان: رشید نصیری از گلستان- بندرگز؛ نمایش «اِویل» نویسنده و کارگردان: سعید بادینی از سیستان و بلوچستان – زاهدان؛ نمایش « خط آخر» نویسنده: محمد اکبری و کارگردان: مرتضی عیدی از خراسان رضوی- قوچان؛ نمایش «سی ساله که بیست سالشه» نویسنده و کارگردان: بهروز وفایی خوزستان – اندیمشک؛ نمایش « اوسنه» نویسنده و کارگردان: مهدی آشوغ از خوزستان- اندیمشک از دیگر آثار مرحله نهایی بخش صحنه‌ای بودند.

در بخش مهمان نمایش «ضیافت شوم» نویسنده: رضا طاهری و کارگردان: مصطفی عمله از خوزستان – شوش؛ نمایش «دُن کامیلو» نویسنده: کورش نریمانی و کارگردان: پویا حسنوند، لرستان- خرم آباد به مرحله نهایی راه یافتند.

پایان پیام

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=58992

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.