اخبار را به سبک گلونی بخوانید ...

اجرای طرح جامع پیشگیری از آلودگی هوا در استان قزوین

طرح جامع پیشگیری از آلودگی هوا در ششمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان مصوب گردید.

به گزارش پایگاه خبری گُلوَنی به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان قزوین، سیاوش شمسی‌پور مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان قزوین با تایید مطلب فوق اظهار کرد: در طرح جامع پیشگیری هوای استان قزوین ۳۵برنامه اجرایی پیش‌بینی شده است.

شمسی‌پور تصریح کرد: دراین جلسه مهندس زاهدی استاندار قزوین این طرح را با عنوان طرح بالادستی برای تمام کمیته های برنامه ریزی شهرستان ها و دستگاههای اجرزایی استان بر شمردند و تاکید کردند هم اعتبارات استانی و شهرستانی و امکانات موجود باید بطور متناسب در اختیار طرح جامع پیشگیری از آلودگی هوای استان قرار بگیرد.

الزام دستگاه‌های اجرایی به معاینه فنی موتورخانه‌ها

مدیرکل حفاظت محیطزیست استان قزوین در خصوص اهداف این طرح بیان کرد: جلوگیری از بیابان‌زایی، جلوگیری از تغییرات کاربری های فضای سبز، توسعه انرژی نو، از رده خارج کردن خودروهای فرسوده، جلوگیری از ساخت و سازها در مسیر ها و کوریدرهای باری استان،جلوگیری از فرسایش بادی، الزام صنایع به استفاده از سیستم های کنترل آلودگی هوا و الزام دستگاه‌های اجرایی به معاینه فنی موتورخانه‌ها از جمله اهداف این طرح می باشد.

شمسی‌پور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین همچنین اظهار کرد: دبیرخانه طرح جامع پیشگیری از هوای استان در اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان مستقر است و دستگاههای مشمول هر سه ماه یکبار گزارش عملکرد خود را به دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی استان ارائه خواهند نمود.

پایان پیام

لینک کوتاه: https://golvani.ir/?p=86516

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.