اخبار را به سبک گلونی بخوانید ...

هشتگ، نه به کار آخر سال

این وسط دوستانی هستند به نام بازاریاب که بیشتر به عمق فاجعه، نه به کار آخر سال پی می­‌برند.

پایگاه خبری گُلوَنی، نسیم نوحه‌خوان: نرم‌نرمک می‌رسد اینک بهار، امسال بهار همچین سرزده هم نیومد از اواسط زمستون بوی بهار به مشام همه می‌خورد. از دمای هوا، شکوفه درختان، چاغاله بادوم گرفته تا خونه تکونی و خرید خانمای خونه همگی بوی سال نو و بهار میدن. خرید از راسته­‌های بازار که یه صفای دیگه‌­ای داره،  روزای آخر سال جریان زندگی، کسبه بازار و اهالی دست‌فروش رو دور تند می­‌افتند.

یه سری آدم هستند که کل سال منتظر آخرین چهارشنبه سال می‌نشینند که تمام عقده­‌های بیکاری، گرونی، شکست عشقی، مشروطی، جنگ­‌های داخلی و خارجی، مشکلات سیاسی، فرهنگی و هنری رو همه یه‌جا یه‌شبه خالی کنند. یه شبی بسازند که فقط جای خالی تانک رو بشه احساس کرد.

از این انسان‌­های اهل خطر که بگذریم به یه سری دیگه از افراد می‌رسیم که از این ور بوم افتادند، از یک ماه مونده به آخر سال کار و بار رو تعطیل کردند و پشت میزشون خاطرات سال­‌های پیش رو کنار شط و سواحل بیگانه مرور می­‌کنند. ناخودآگاه تمام امور به بعد از عید موکول می‌شه. این وسط دوستانی هستند به نام بازاریاب که بیشتر به عمق فاجعه، نه به کار آخر سال پی می­‌برند.

ضرب­ المثلی هست که روایت می‌کنه خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو، که الان شامل حال شهردار محترم شده. بعد کلی کش و قوس برای روز درختکاری و مراسم برج میلاد و جون من بیا دادسرا و نمیام و اینا، شهردار با خودشون گفتند خب چه کاریه مثلا ما شهرداریم باید یه فرقی با بقیه داشته باشم. این شد که ترجیح دادند پیشواز بروند و روزای بیشتری رو به استراحت بپردازند و همه امور و صندلی و پست تحویل بده و عصر سیزده­‌بدر بدون استرسی رو داشته باشه.

 حالا بماند که الان زمان مناسبی برای این کار هست یا نه، کار تعطیل.

پایان پیام

لینک کوتاه: https://golvani.ir/?p=86740

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.