اخبار را به سبک گلونی بخوانید ...

این کتاب را دیوانه‌ های فوتبال بخوانند

نشر چشمه به تازگی کتاب خواندنی دیوانه‌های فوتبال نوشته دومینیک آتون را منتشر کرده است.این کتاب شامل ۹ داستان تکان‌دهنده‌ واقعی از سخت‌ترین هوادران فوتبال دنیا است.

پایگاه خبری گُلوَنی؛ سمیه باقری حسن‌کیاده: باور بفرمایید که بنده یک هوادار صفر فوتبال هم نیستم چه برسد به دیوانه فوتبال.

جو جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه گریبان من کتاب‌خوان را دو دستی چسبیده است و رها نمی‌کند و من به ناچار دیوانه‌های فوتبال از دومینیک آتون را کشف کرده‌ام که بخوانم و به شما معرفی کنم، من اشتباهی هستم!

نویسنده در مقدمه‌ دیوانه‌های فوتبال آورده است: «آن‌چه در این کتاب می‌خوانید، داستان‌هایی است درباره‌ بی‌رحم‌ترین، وحشتناک‌ترین و پرشورترین تشکیلات هوادارن فوتبال جهان.

فکر می‌کردید که انگلیس سرسخت‌ترین و سازمان‌یافته‌ترین تشکیلات طرف‌داران و تماشاگران فوتبال جهان را دارد؟

دوباره فکر کنید! ما در این داستان کاری کرده‌ایم که دید شما را تغییر می‌دهد…»

او می‌گوید که کار‌شان درست مثل یک گردباد واقعی بود. طی نود روز از نُه کشور گذشتند و با تشکیلات هواداری فوتبال در آن کشورها آشنا شدند.

آن‌ها در هلند، از ترس جان‌شان فرار را بر قرار ترجیح دادند و در گالاتاسرای ترکیه از برابر دوربین‌های پلیس متواری شدند.

به صربستان که رفتند تلاش کردند که با سران تشکیلاتی از هولیگان‌ها که متهم به جنایات جنگی شده بودند از نزدیک ملاقات کنند.

در برزیل که همراه با یکی از تشکیلات هواداری به سفری برای دیدن مسابقه‌ تیم آن‌ها می‌رفتند، شیشه‌ اتوبوس‌شان در اثر تیراندازی هواداران دیوانه‌ تیم حریف خُرد شد…

آن‌ها در کنار کثیف‌ترین تشکیلات هواداری فوتبال و در جایگاه‌های‌شان در استادیوم‌های مختلف ایستادند و شنیدند که آن‌ها چگونه از جوانانی که دستورات رهبران آن تشکیلات را بی‌چون و چرا اجرا می‌کنند، بهره‌کشی می‌کنند.
آن‌ها دقیقا به درون سازمان‌های مخوف آن‌ها راه پیدا کردیم و با سرکرده‌های‌شان به گفت‌وگو نشستند.
خلاصه این‌که آتون می‌گوید:
«این ماجرای واقعی رویدادهایی است که طی این مدت برای‌مان اتفاق افتاد. بعضی‌هایش را دوربین‌مان ضبط کرد و در بیشترش هم اجازه نداشتیم دوربین را روشن کنیم یا از پخش صحنه‌های ضبط شده معذور بودیم.
می‌شود گفت که این کتاب، نسخه‌ تدوین نشده‌ ماجراهای ماست که بی‌شک، پدیدآوردنش مثل یک انفجار بزرگ، حسابی سر و صدا می‌کند.»

دیوانه‌های فوتبال

پایان پیام
/?p=

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.