اخبار را به سبک گلونی بخوانید ...

مرگ قباد باعث ناراحتی هواداران سریال شهرزاد شد

قباد به گمان بسیاری از مخاطبان شخصیت مظلوم قصه بود. تنها بود و قابل ترحم. آنها می‌گویند سه سال با شهرزاد زندگی نکردیم که مظلوم‌ترین و تنهاترین شخصیت فدا بشه.

به گزارش پایگاه خبری گُلوَنی، «قبادی‌ها» طرفداران قباد هستند در سریال شهرزاد. بد نیست بدانید که تعداد زیادی از آنها که سریال شهرزاد را در سه فصل دنبال کردند طرفدار او بودند و حالا با کشته شدن در قسمت پایانی فصل سوم چنان ناراحت شده‌اند که می‌خواهند علاوه بر تحریم حسن فتحی تمام فیلم‌هایی که فرهاد یعنی مصطفی زمانی در آینده بازی خواهد را تحریم کنند.

هواداران سریال شهرزاد مدت‌ها بود به دو گروه قبادی‌ها و فرهادی‌ها تقسیم شده بودند.

این واکنش‌ها معلوم می‌کند که چقدر این سریال در میان هوادارانش مهم بوده است. یعنی علاوه بر مخاطب یک سری هم به عنوان هوادار این سریال را نگاه می‌کرده‌اند که عاشق مرام قباد بوده‌اند.

سریال شهرزاد
سریال شهرزاد

چرا قباد سریال شهرزاد را دوست دارند؟

مردم قباد سریال شهرزاد را دوست داشتند چون عقیده داشتند عشقش واقعی بود. از کامنت‌های آنها معلوم است که عشق واقعی قباد را به عشق فانتزی فرهاد ترجیح می‌دادند و بیشتر از خود قباد خواهان این بودند که شهرزاد دوباره به عشق سابق بپیوندند.

هواداران قباد او را شخصیتی رنج کشیده می‌دیدند که حق داشت پایان خوبی در سریال داشته باشد.

برای آنها این طور به نظر می‌رسید تنها کسی که می‌توانست قهرمان این قصه باشد قباد بود. او همه ویژگی‌‌های یک قهرمان را داشت و اشتباه بزرگی را مرتکب شده بود. کشته شدن قباد و فرار فرهاد به خارج کشور و ازدواج صابر و شیرین باعث خشم این هواداران شده است.

آن چه دست‌کم از کامنت‌های قبادی‌ها در اینستاگرام مشخص است این نکته است که آنها این سناریوی پایانی را که مرگ او در آن است به هیچ وجه نپسندیده‌اند.

او به گمان بسیاری از مخاطبان شخصیت مظلوم قصه بود. تنها بود و قابل ترحم. آنها می‌گویند سه سال با شهرزاد زندگی نکردیم که مظلوم‌ترین و تنهاترین شخصیت فدا بشه.

پایان سریال شهرزاد

اما نکته‌ای که مخاطبان باید بدانند این است که شهرزاد یک سریال و یک قصه بود که هر طور تمام می‌شد باعث ناراحتی یک عده می‌شد. یعنی ممکن بود آن وقت «فرهادی‌ها» یعنی طرفداران فرهاد ناراحت بشوند.

بدیهی است بسیاری هم پایان قصه را پسندیده‌اند و منطق نویسندگان را پذیرفته‌اند.

برخی اما عقیده دارند که این پایان یک پایان صداوسیمایی است و می‌شد در سینمای خانگی طور دیگری این سریال را تمام کرد.

آهنگ نشد با صدای امین بانی در آخرین قسمت سریال شهرزاد

پایان پیام

کد خبر : 94201

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=94201

20 نظرات
 1. حدیث می گوید

  من که اصلا دلم نمیخواد قسمت آخر شهرزاد و ببینم ولی اگر جای آقای فتحی بودم حتما یه پایان خوش هم برای این سریال میساختم البته هنوز هم دیر نشده شاید کمی سخت باشه ولی محال نیست
  ما ۳ سال با شهرزاد و‌قباد زندگی کردیم و همه طرفدارای این سریال در واقع طرفدار قباد بودن بهتر بود پایان خوشی برامون در نظر میگرفتن

  1. نوید می گوید

   واقعا کاش من دوست داشتم فرهاد بمیره قبادم با شهرزاد زندگی کنه البته درست نرگ بر فرهاد

 2. Nargesi.h می گوید

  با گفتن اینکه این یک داستان بود و هرجور تموم بشه یک دسته دیگه ناراحت میشن کاملا مخالفیم. داستان آخر شهرزاد باعث شد خیلی ها سه سال رو وقت تلف شده بدونن. واقعا هم انگار برای آقای فتحی توی این داستان آخر مهم این بود یک جوری جمع کنه همه چیز رو و خلاص… ولی چیزی که مخاطب انتظار داشت این نبود. شخصیت قباد به جز اینکه شخصیت مظلوم فیلم باشه نقش اول مرد داستان رو داشت و با مردنش کل زحمات چه نویسنده چه کارگردان و بازیگرهاش نادیده گرفته شد. تنها چیزی که بیشتر دیده شد و بیشتر مورد علاقه‌ی بیننده ها و هوادارها قرار گرفت نقش محبوب قباد و همچنین بازی خوب آقای شهاب حسینی بود. و همین طور که توی کامنتها و پیام ها دیده میشه بقیه شخصیتها و کاراکترها به خصوص مصطفی زمانی محبوبیتی که داشتن از دست دادن. نقش خود شهرزاد در این قسمت هم که زیاد نتونست راضی کنه بیننده رو و اینکه احساسی که باید نشان بده و می‌داشت، نداشت.

 3. بی نام می گوید

  قباد اصلا نمرده شهرزاد از اون شبی که بزرگ آقا اومد خونشون خوابش شروع شده یعنی درست وقتی که بزرگ آقا فرهاد رو نجات داد. شهرزاد هزارو یک شب خودشو خواب میدیده و هنوز حتی زن قباد نشده و بزرگ آقا هم زندست. وقتی از خواب بیدار میشه با فرهاد میرن سر قرار تا فرهاد بره خارج تحصیل کنه با همون گریم و لباسای فصل اول!

 4. فریناز می گوید

  به نظر من باید فرهاد میمرد اخه اینجوری منطقی تره اگر بخوایم تو فیلمای خارجی ام نگاه کنیم اگه همچین داستانی باشه عشق اول میمیره و دختره دوباره عاشق نفر دوم میشه.اگه قرار بود اینجوری شه باید تو ۱ فصل تموم میکردن فیلمو .یه نمونه از فیلمای خارجی میتونم فیلم ومپایر دایریز و مثال بزنم یا فیلم ملکه کی .از اینجور داستانا زیاد پیدا میشه ولی اینکه این فیلم ایرانی بود خیلی برام جذاب بود که ببینم شهرزاد به قباد برسه وگرنه من فیلمای ایرانیو زیاد نگاه نمیکنم.اگه شهرزاد یه عمر از قبادم متنفر میشد بازم باید به قباد میرسید که بتونن فصل بعدی رو هم درست کنن .من که از اخرش راضی نبودم .خیلی بی منطق بود .من که اخرشو درک نکردم.

 5. سارا می گوید

  واقعاکه اقای فتحی با ساخت قسمت اخر اونهمه جذابیت وقشنگی سه فصل رو ازبین برد.اخر داستان فقط شیرین وصابر خوشبخت شدند وقباد که ازهمه بیشتر مستحق خوشبختی بود مرد.فرهاد هم ک درطول سریال نقش جالبی نداشت رفت وشهرزاد موند وبچه ش و یه پایان مزخرف
  کاش حداقل مثل فیلم های اقای فرهادی پایانش باز میبود تا خود بیننده تصمیم بگیره ویا حداقل تجدید نظری راجب مرگ قباد میشد

 6. ... می گوید

  بزرگترین وبهترین ستاره ایران تو سریالشون بود ولی اصلا قدرش رو ندونستن …خیلی پایان احمقانه و مسخره ای بود ….ما یه داستان عاشقانه می خواستیم نه موعظه کردن و منبر رفتن شهرزاد… حیف ۳سال وقتمون

 7. ..... می گوید

  واقعا که آقای فتحی براتون متاسفم شما حتی یک ذره هم به احساس مخاطباتون احترام نگذاشتین شما که میدونستین که اکثریت مخاطباتون طرفدار قباد بودند نباید قسمت آخر رو اینجوری تمام میکردید چرا بجای قباد که حقش خوشبختی در کنار شهرزاد بود فرهاد نمرد که همش با کارهای بچگونش زندگی شهرزادو بهم میریخت واقعا پایان شهرزاد جوری بود که انتظارشو نداشتم شما بهترین ستاره ی سینما رو در فیلمتون داشتین ولی اینجوری از دستش دادین

 8. نرگس می گوید

  به نظر من آقا فتحی پایان سریالهایی که خانم ایزدیار بازی مکنن اصو لا همین طوری تموم میکنن آگه یادتان باشه تو سریال زمانه هم تمام کارهای اشتباهواین خانم انجام داد ولی تمام تاوان ها رو بهزاد یعنی آقا گودرزی پس داد این خانم خوش خرم رفتنن تو خونه ای که تو لواسون بهشون ارث رسید وبا همسرشون به خوبی و خوشی زندگی کردن انگار نه انگار که جعل اسناد کرده بودن دروغ گفته بودن کلاه بر داری کرده بودن پسر مر دمو از راه بدر کرده بودنن وهزار و یک کار دیگه آنوقت آدم بده شد بهزادو همه ازش متنفر شدن همه چیزشو از دست داد زندانیم شد حالا هم توی این سریال خانم با بزرگ آقا با اون همه بلایی که سر شهرزادو خونوادش و قباد بی چا ره آوردن شدن آدم خوبه و خوش و خرم برگشتن عمارتشون با همسرشون در حالیکه خیلی درحقشون ظلم شده بود. آقا ی فتحی اصلا درنظر نمی گیرن که این آدمهای بد وظالمن که همیشه تاوان باید بدن نه آدمهای مظلوم من که دیگه نه وقتمو نه هزینمو صرف کارهای این آقا نمی کنم.

 9. علی می گوید

  گند زد فتحی با این پایان . چرا اینجوری فیلم میسازه فنحی . بچه غرتی مثل فرهاد مزخرف میشه قهرمان داستان بعد هم همه رو میترکونه و یک ادم باحال مثل قباد که توانیایی تبدیل شدن به یک مرد واقعی رو بعد از خطاهایی که بخاطر نوع تربیتش کرده بود داشت باید بمیره . مسخرررررره

 10. سعید می گوید

  واقعا فهمیدم فیلمساز نیستی . بنده دوست داشتم قباد زنده باشه . واقع متاسفم برای آقای فتحی
  هرچند کپی از فیلم پدر خوانده با چاشنی عشق و عاشقی سریال خوبی بود . ولی خیلی خیلی خیلی …..بد تمام کردی

 11. فراهانی می گوید

  فهمیدم فیلمساز نیستی . هرچند از پدر خوانده با چاشنی عشق وعاشقی کپی کاری کردید . ولی با مرگ قباد. پایان سریال خیلی خیلی خیلی …..بد تمام کردی

 12. سعید می گوید

  با مرگ قبادپایان سریال خراب کردی .متاسفم برات …..

 13. یاسی می گوید

  من خودم یی از طرفداران قباد هستم و خیلی دوسش دارم.اما نمیدونم چراااااا اون باید ته قصه میمرد…خیلی صحنه بدی بود ک پدرو جلو بچش کشتن واقعا ننیدونم اقای فتحی چجور با خودشون فکر کردن ک پایان فیلم باید اینجوری باشه من همیشه دلم میخواست قباد ب شهرزاد برسه چون اون پسره فکول کرواتی جز بدبختی هیچ فایده ای نداشت
  همیشه تا قبل از اینکه قسمت اخرو ببینم میگفتم اگ قباد بمیره نفر بعدی ک میمیره منم واقعا هم وقتی فیلمو نگاه کردم یه روز کامل تو اتاق داشتم گریهمیکردم هنوزم وقتی نگاش میکنم گریم میگیره

 14. Unknown می گوید

  چرا آقای فتحی سریال رو نابود کرد.البته من پیشنهاد میکنم هر چه سریعتر دست به کار بشن و فصل بعدی رو بسازند.به نظر من با این همه سکانس عجیب قسمت پایانی میشه مسیر فیلم رو به راحتی تغییر داد.

 15. Unknown می گوید

  به نظر من آقای فتحی باید هر چه سریعتر ادامه فیلم را بسازند.با قرار دادن این همه سکانس های بی معنی و گنگ همه را گیج کرده اند.البته به نظر من با وجود همین سکانس ها به راحتی نیشه قصه رو تغییر داد

 16. فریبا می گوید

  واقعا بااین پایان کل فیلم وخراب کردین من اصلا توقع نداشتم قباد اخر فیلم بمیره شما خرابش کردین بدم خرابش کردین تنها راهش اینه که توی فصل چهار نشون بدین که تمام قضیه ی مرگ قباد به خواب بد بوده وقباد واقعا حقش خوشبختی بوده اگه قراره این جوری پبش برهبه این نتبجه میرسیم که تمام این سه سال وقت تلف کنی بوده و هیچ علاقه ای به دیدن بقیه ی فیلم نداریم

 17. مهرسا می گوید

  سلام مدت ها گذشته از آخرین قسمت سریال شهرزاد اما من هنوز و تا همیشه درگیر کاراکتر قباد هستم . قباد برام تموم نمیشه . من با این ادم درد کشیدم . حیف که اینطوری به پایان رسید . امروز خیلی اتفاقی به این پست برخورد کردم .
  واقعیت اینه که ماها اصلا نمیتونیم درک کنیم اقای فتحی چه اصرار بیهوده ای داشت برای اسطوره کردن عشق فرا واقعی و غیر قابل درک فرهاد و شهرزاد . و نداشتن هیچ احساسی بجز ترحم در دل شهرزاد نسبت به قباد .
  مگه میشه نگاهها ولبخندهای شهرزاد به قباد رو جز عشق تفسیر دیگری کرد؟ کدوم زنی با مردی که فقط و فقط از سرعادت با او زندگی میکند چنین رفتاری میتواند داشته باشد که شهرزاد داشت؟ قباد عاشق شد و دیوانه اما آنچه بعد از جدایی به او انگیزه میداد برای وصال دوباره به شهرزاد و رسیدن به بهشتی که ازآن تبعید شده بود قطعا رفتار شهرزاد در طول زندگی مشترک و حتی بعد از آن بود .
  همه میدونن بزرگ اقا مقصر تمام اتفاقات بد داستان بود اما در پایان حکمت اون مراسم یاد بود و عکس مضحک رو نفهمیدم . مگر مخاطب چقدر میتونه فراموشکار باشه که یادش بره در لحظه مرگ بزرگ آقا وقتی دستپاچه و نگران میخاست دنبال دکتر بره با بز رگترین راز زندگیش مواجه شد و دچار شوک شد و خشکش زد ؟
  مگه میشه بدی های شیرین رو ازیاد برده باشیم یا مگه میشه ندیده باشیم قباد هرگز راضی ب مرگش نبود و حتی از پسر شروانی انتقام گرفت؟
  اما کارگردان همه رو از یاد برد فراموش کرد که هاشم دست راست بزرگ آقا بود و چه خونها که نریخت . فراموش کرد قباد نمیخاست حتی یه قطره خون از دماغ هاشم بریزه. نقشه های ابلهانه و کودکانه فرهاد رو فراموش کرد .
  و قباد قربانی همه پلیدی ها و حماقت ها شد قباد قربانی قلب پاک خودش شد ، و بار تقصیرات چند قبیله را یک تنه به دوش کشید . نمیدونم چرا قباد باید اینقدر تحقیر میشد؟
  باید فکرشو میکردیم اینجا ایرانه و ما نموتونیم فیلمای خوب بینیم نمیتونیم رت باتلرهارو قهرمان کنیم و اسکارلتی وجود نداره که بفهمه عشق واقعی چیز دیگریست نه فعل وانفعالات دوران نوجوانی.
  شهرزاد هم بیشتر یک ضد قهرمان بود زنیب بلا تکلیف که فقط خوب حرف میزد. قطعا قهرمان این سریال کسی جز قباد دیوانسالار نبود .

 18. نوید می گوید

  بنظر من در اخر سریال شهرزاد باید فرهاد می مرد.
  من واقعا برای اقای نویسنده و اقا ی فتحی متاسفم
  این ۲ نفر دل هوا داران سریال شهرزاد را شکستند
  من وقتی قسمت اخر این سریال را دیدم از فرهاد از همیشه بیشتر بدم امد متاسفم

 19. ترانه می گوید

  در کل ایرانی جماعت بلد نیست پایان بندی مناسبی داشته بلشه یا ی جوری تموم کنه که نه سیخ بسوزه نه کباب ….. از اواخر فصل یک ضایعش کردن آخه کدوم دختری هنوز مشکی عزای پدرشو درنیاورده عروسی می کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اونم تو اون دوره. شهرزاد بعد از طلاقش عملا فرهاد رو به بچه ش ترجیح داد حالا هزاریم که بهش ظلم شده باشه، راحت تونست از بچه ش بگذره، حاضر نشد به خاطر پسرش با بزرگ آقا حرف بزنه و رفت سر قرارش با فرهاد. تو کافه به فرهاد گفت این ملاقات آخر ماست دو ساعت بعدش گفت میخواد باهاش ازدواج کنه. فرهاد برای اینکه نامردی نکرده باشه برگشت سراغ شهرزاد و در عمل کاری برای شهرزاد نکرد ولی قباد واقعا عاشقش بود. شهرزاد لیاقت عشق پاک قباد رو نداشت لیاقتش گدایی عشق و محبت از فرهاد بود. اینکه قراره کل داستان خواب باشه که دیگه بدتره یعنی ۳ سال سر کار بودیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.