اخبار را به سبک گلونی بخوانید ...

وقتی دایناسورها مربی فرزندان‌مان می‌شوند

انتشارات فنی ایران (کتاب‌های نردبان)، کتاب «دایناسورها» نوشته لورن کراسنیف مارک براون و استیون کرنسکی با ترجمه هایده کروبی را با شمارگان هزار نسخه منتشر کرد.

پایگاه خبری گُلوَنی؛ سمیه باقری حسن‌کیاده: آموزش مهارت‌های زندگی به فرزندان همیشه از دغدغه‌های مهم والدین بوده است. و البته کیست که نداند آموزش به کودکان از طریق نقاشی و کتاب یکی از موثرترین روش‌های مهارت‌آموزی است.

این‌بار این مسئولیت بر دوش نه چندان نحیف دایناسورهایی گذاشته شده است که همیشه در ذهن ما و فرزندان‌مان به شکلی خشن و ترسناک جای گرفته‌اند.

کتاب «دایناسورها» از مجموعه راهنمای مهارت‌های زندگی نوشته لورن کراسنیف مارک براون و استیون کرنسکی با ترجمه هایده کروبی از سوی انتشارات فنی ایران (کتاب‌های نردبان) برای کودکان گروه سنی «ب و ج» منتشر شده است.

در این کتاب در قالب داستانی ساده، کودک با دوست‌یابی، تغذیه صحیح، رعایت بهداشت و ایمنی آشنا می‌شود. این نکات جدی در قالب تصاویر زیبایی از دایناسورها ارائه شده است تا اثربخشی آن بیشتر شود.

در قسمت سخنی با بزرگترها می‌خوانیم: «یکی از نگرانی‌های همیشگی والدین مسئول، مشکلات احتمالی فرزندانشان در آینده است.

از مواجهه با انواع استرس گرفته تا بی‌بندوباری، بی‌اعتنایی به ارزش‌های انسانی، بی‌هدف بودن و مسائل بسیار دیگری از این دست.

با توجه به افزایش عوامل تهدید کننده سلامت، والدین با درایت می‌دانند که کار بسیار دشواری در پیش رو دارند چراکه هر روز شاهد بروز مشکلات و آسیب‌هایی هستند که به هیچ‌وجه در دوره خودشان مطرح نبوده است.

همین مساله می‌تواند بسیاری از والدین را نگران کند. ولی خبر امیدوارکننده این است که چندسالی است ابزاری با عنوان «مهارت‌های زندگی» در دسترس والدین قرار گرفته است.»

امیدوارم دایناسور‌ها مربی‌های خوبی برای آموزش کودکان‌مان باشند.

پایان پیام

لینک کوتاه: https://golvani.ir/?p=94135

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.