اخبار را به سبک گلونی بخوانید ...

برگزاری اولین مانور گردشگری روستایی و بوم‌گردی برای احیای دریاچه ارومیه

اولین مانور گردشگری روستایی و بوم گردی برای احیای دریاچه ارومیه برگزار شد .

به گزارش پایگاه خبری گُلوَنی به نقل از روابط‌ عمومی ستاد احیای دریاچه ارومیه برای اولین بار، در قالب برنامه های فرهنگی و اجتماعی ستاد احیای دریاچه ارومیه جهت آشنایی مردم محلی با موضوعات گردشگری روستایی و بوم گردی و نیز لمس مزایای آن از نزدیک، در حاشیه کارگاه‌های تسهیل‌گری برای معیشت پایدار روستایی، اولین مانور بوم‌گردی برای احیای دریاچه ارومیه در روستای قره‌خان مهاباد برگزار شد.

به گزارش دفتر استان آذربایجان غربی – واحد فرهنگی و اجتماعی – این برنامه طی سه شبانه روز متوالی در روزهای ۱۹-۲۰-۲۱ تیرماه برگزار شد و تیم‌های تسهیل‌گر ضمن برگزاری کارگاه‌های تیم‌سازی و کار تیمی و ابزارهای مختلف ورود به جوامع محلی در مانور گردشگری روستایی و بوم‌گردی شرکت کردند.

اولین مانور گردشگری روستایی و بوم‌گردی برای احیای دریاچه
اولین مانور گردشگری روستایی و بوم‌گردی برای احیای دریاچه

نحوه اجرا

کلیه خدمات پذیرایی، ناهار، شام و صبحانه و نیز اسکان و محل خواب دوستان تسهیل‌گر در ازای دریافت هزینه خدمات توسط مردم همان روستا تامین شد و فقط از تولیدات و مواد غذایی تولیدی خود روستا استفاده شد.

در نهایت این مانور سه شبانه‌روزه با احصا دارایی‌های روستا و امکان‌سنجی استقرار مشاغل پایدار روستایی با در نظر گرفتن حفظ منابع آبی و محیط زیست روز ۲۲/۴/۹۷ کار خود را به انجام رساند.

پایان پیام

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=96885

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.