اخبار را به سبک گلونی بخوانید ...

پخش کشتی بانوان مثل توپ صدا می‌کند

به گزارش گُلوَنی ورزشی به نقل از اینستا یگانه غریب گشته گفت: پخش مسابقات کشتی بانوان خیلی خوب است و فکر می‌کنم خیلی مخاطب داشته باشد و مثل توپ صدا کند. این که یک خانم بخواهد گزارشگری کشتی کند جالب است.

عضو کمیسیون ورزشکاران فدراسیون کشتی در گفت وگو با ایسنا در مورد پخش رادیویی مسابقات کشتی بانوان گفت: این اتفاق خوبی است. خود گزارشگر باید بیوگرافی ورزشکاران را داشته باشد و همچنین با فنون کشتی به خوبی آشنا باشد تا بتواند ورزشکار را به درستی مطرح کند.

او در مورد اولین دوره لیگ کشتی کلاسیک بانوان بیان کرد: کشتی‌گیران نسبت به مسابقه‌های قهرمانی و عمومی کشتی کلاسیک خیلی خوب ظاهر شدند.

در کنار نفرات شاخص، اکثرا چهره‌های جدیدی هستند که به میدان آمده اند. اگر به همین شکل حمایت شوند و مسابقه‌های کشتی نیز برایشان برگزار شود قطعا خیلی بهتر ظاهر می‌شوند.

غریب گشته در ادامه افزود: اگر این مسابقه‌ها به همین شکل ادامه پیدا کند و سطح تکنیکی کشتی‌گیران بالاتر بیاید، قطعا در جهان مثل آقایان مطرح می‌شوند چون کشتی آقایان در جهان حرف اول را می‌زند و بانوان ما اگر حمایت شوند یک رشته را دنبال کنند و از رشته‌ای به رشته دیگر نروند، جایگاه خود را در جهان پیدا می‌کنند.

او به حمایت هیات‌های استانی از کشتی بانوان اشاره و بیان کرد: «مشکل خاصی در کشتی بانوان وجود ندارد. خوشبختانه آقای خادم و خانم منظمی حمایت می‌کنند.

دیگر بستگی به حمایت هیات‌های استانی دارد و پیشنهادم به آن‌ها این است که چون کشتی کلاسیک بانوان رشته‌ای نوپاست، قطعا آینده خوبی دارد پس بهتر است ورزشکاران‌شان را هدایت کنند. این ورزشکاران، خوب ظاهر شدند و کشتی‌بلد هستند.

دوره‌های اول با قدرت بدنی بالا می‌آمدند اما اکنون تکنیک اجرا می‌کنند و اگر همین طور ادامه پیدا کند می‌توانند مثل کشتی‌گیران مطرح جهان در دنیا جایگاه خوبی پیدا کنند.»

غریب گشته به وضعیت داوری کشتی کلاسیک بانوان اشاره کرد و گفت:‌ داوران ما به کمک داوران خارجی آموزش دیده‌اند و سطح خودشان را بالا برده‌اند. اکنون خوشبختانه ۴ داور بین‌المللی داریم که خیلی خوب عمل می‌کنند و به سایر داوران نیز کمک می‌کنند. با اینکه این رشته نوپاست اما آن‌ها خودشان را خوب نشان داده‌اند. مشخص است که تمرین می‌کنند، فیلم می‌بینند و قضاوت‌شان هم خوب است.

او در مورد احساسش از کشتی‌گرفتن بیان کرد: همین که نتیجه یک سال زحمت را روی تشک ببینیم، آن همه تمرین را اینجا اجرا کنیم، یک نوع دلخوشی و انرژی مثبت است. کشتی دلخوشی و زندگی من است و نمی‌دانم چگونه آن را توصیف کنم.

یگانه غریب گشته ۵ سال است که به طور حرفه‌ای کشتی کار می‌کند و مدتی است به علت آسیب دیدگی از میادین ورزشی دور است.

این کشتی‌گیر معتقد است که کشتی مردانه و زنانه ندارد و بانوان نیز هم‌قد آقایان پیشرفت می‌کنند.

پایان پیام

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=97136

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.