اخبار را به سبک گلونی بخوانید ...

قرار سبز محیط زیستی‌ در نیمه اول مهر

قرار سبز محیط زیستی‌ در نیمه اول مهر

به گزارش پایگاه خبری گُلوَنی، در نیمه اول مهرماه ۱۳۹۷، گروه‌های محیط زیستی با مناسبت‌های مختلف ملی و جهانی این ماه همگام شده و برنامه‌های خود را تنوع بخشیدند. ساخت و زیباسازی اماکن تفرجگاهی با حفظ محیط زیست تا آموزش و فرهنگسازی همراه با سیاحت ازجمله این برنامه‌ها بود.

قرار سبز محیط زیستی‌

ما نیز به رسم هرهفته تلاش داریم در قرارسبز رسانه‌ای برای تمام فعالان محیط زیست کشور باشیم.

قرار سبز محیط زیستی در روستای حَسنی پاچر استان فارس

محیط زیستی‌ها در روز کودک، کیسه پارچه‌ای به کودکان اهدا کردند.

صد و هفتاد و چهارمین برنامه ی تشکل پاکسازان طبیعت فارس با حضور ۴۰ نفر از اعضا گروه به فرهنگسازی و همچنین پاک‌سازی رودخانه حَسنی پاچر با همراهی بخشدار و دهدار این روستای زیبا اختصاص یافت. همچنین بمناسبت گرامیداشت روز و هفته جهانی کودک بعد از پاک‌سازی رودخانه به کودکان روستا کتاب داستان و کیسه‌های پارچه‌ای اهدا شد. گفتنی است که زباله‌های جمع‌آوری شده توسط دهدار روستا به سایت زباله انتقال یافت.

قرار سبز در شهر شوشتر استان خوزستان

انجمن‌های محیط زیستی از مناطق حفاظت‌شده شوشتر بازدید کردند

تور گردشگری محیط زیستی به همراه برنامه بازدید از منطقه حفاظت‌شده کُرایی با همت اداره محیط زیست و گردشگری شوشتر و با مشارکت انجمن‌های محیط زیستی شهرستان‌های شوشتر انجام گرفت. در این برنامه ضمن حضور در روستای تاریخی رهدار و بررسی بافت روستایی آن، جاذبه‌های توریستی منطقه حفاظت‌شده، آب‌بند منطقه و پاسگاه محیط‌بانی مورد بازدید قرار گرفت. دوربین کِشی باهدف بررسی زوایای مختلف منطقه و مشاهده گونه‌های مختلف گیاهی و حیات‌وحش از دیگر بخش‌های این برنامه بود.

قرار سبز محیط زیستی‌ در شهر آبدانان استان ایلام

دبستان نیلا از لیوان‌های یک‌بارمصرف خداحافظی کرد

با همت انجمن بانوان طبیعت آبدانان، در راستای حفظ محیط زیست و کاهش پسماند دانش آموزان دبستان نیلا در شهر آبدانان از لیوان و بطری‌های دائمی استفاده می‌کنند.

قرار سبز محیط زیستی‌ در منطقه بلاغ حک استان مرکزی

مقامات محلی شازند برای تأثیر بر گردشگران، با محیط زیستی ها همراه شدند

منطقه گردشگری سراب بلاغ حک با همراهی فرمانداری و اداره محیط زیست شازند و حضور ۵۰ نفر از اعضای موسسه زیست محیطی محافظان طبیعت، از زباله پاک‌سازی شد. این برنامه باهدف تأثیر بر گردشگران حاضر در منطقه برگزار شد.

قرار سبز در شهر شوشتر استان خوزستان

جلسه محیط زیستی ها با شهردار شوشتر در راستای حفظ محیط زیست برگزار شد

نشست اعضای انجمن هواداران کارون زلال و طبیعت دوستان سبز و زیبا با شهردار شوشتر و معاون وی برگزار شد. در این نشست به بررسی چالش‌ها و مسائل مختلف محیط زیستی شهرستان پرداخته شد و حاضرین ضمن بیان دیدگاه‌ها، پیشنهاد‌ها و راهکارها، پرسش‌هایی نیز مطرح کردند.

قرار سبز در شهر لاهیجان استان گیلان

دبستانی‌های گیلان هم به پویش جمع‌آوری درب بطری پیوستند

دانش آموزان دبستان حامی لاهیجان که در سال تحصیلی گذشته تحت آموزش‌های محیط زیستی انجمن رفتگران طبیعت استان گیلان قرارگرفته بودند به همکاری با پویش جمع‌آوری درهای بطری پلاستیکی پرداختند.

قرار سبز در شهر بادرو استان اصفهان

کوهنوردان بادرودی به کمک شهرداری آمدند

مصالح ساختمانی تهیه و بسته‌بندی‌شده توسط شهرداری نطنز جهت مرمت اثر تاریخی و باارزش گنبدباز، توسط کوهنوردان گروه دوستان کوهنورد بادرود و باشگاه کوهنوردی شاهین نطنز، به بالای قله انتقال یافت. در این برنامه که با مشارکت حدود ۳۰ نفر از کوهنوردان برگزار شد، بیش از ۲۰۰ کیلوگرم ماسه به بالای قله انتقال یافت.

قرار سبز در شهر بهبهان استان خوزستان

بهبهان همچنان برای تبدیل شدن به شهر بدون زباله تلاش می‌کند

محوطه زیر پل مارون، توسط ۳۰ نفر از اعضای پرتلاش گروه رفتگران طبیعت بهبهان از زباله پاک‌سازی و ته سیگارها نیز جمع‌آوری شد. این گروه تلاش می‌کند تا پایان سال جاری، شهر بهبهان را به شهری بدون زباله تبدیل کند.

قرار سبز در دشت سولدوز استان آذربایجان غربی

سمن‌های آذربایجان غربی از تالاب‌های منطقه حراست می‌کنند

انجمن‌های محیط زیستی منطقه نقده در آذربایجان غربی در راستای حفظ و حراست از تالاب‌های این استان ازجمله تالاب‌های دشت سولدوز نقده کماکان فعالیت‌های محیط زیستی خود را انجام می‌دهند. دشت سولدوزواقع در شهرستان نقده ۱۸ تالاب فصلی ودایمی ازجمله سه تالاب بین‌المللی دارد که در تمام فصول سال پذیرای گردشگران به‌ویژه گروه‌های پرنده نگر داخلی و خارجی هست.

قرار سبز در شهر رشت استان گیلان

محیط زیستی ها کارگاه آموزشی حیات‌وحش را به دبستان بردند

به مناسبت روز جهانی زیستگاه‌ها و هفته جهانی حیات‌وحش دومین کارگاه آموزشی زیست‌محیطی در دبستان غیردولتی پسرانه هوشمند دانیال نبی با همت انجمن بوم بانان گیل و دیلم، شهرستان رشت با نمایش فیلم و کشیدن نقاشی پیرامون حیوانات موردعلاقه و زیستگاه آن‌ها و همچنین پرسش و پاسخ پیرامون این موضوعات برگزار شد.

قرار سبز در شهر بم استان کرمان

کرمانی‌ها فرهنگ دوچرخه‌سواری را احیا کردند

با همت اعضای موسسه مردم‌نهاد یاوران ندای زمین، برنامه فرهنگ‌سازی دوچرخه‌سواری در بم انجام شد. دوچرخه‌سواران در این برنامه از باغ شهر جهانی بم تا ارگ کهن بم را رکاب زدند.

قرار سبز در شهر بهبهان استان خوزستان

دوچرخه‌سواران به داد هوای خوزستان شتافتند

دوچرخه‌سواری برای رسیدن به هوای پاک، شعار صد و بیستمین برنامه گروه رفتگران طبیعت بهبهان بود. در این برنامه تعدادی از اعضای گروه، حدفاصل باغ ملی تا پارک بعثت را رکاب زدند.

قرار سبز محیط زیستی‌ در منطقه اشترانکوه استان لرستان

آثار نامهربانی از اشترانکوه پاک شد

انجمن اوج سبز زاگرس و هیئت کوهنوردی شهرستان ازنا با همکاری اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان به‌اتفاق جمعی از کوهنوردان ازنا در قالب دو تیم، زباله‌های به‌جامانده در کوه را پاک‌سازی کردند. در این دو حرکت خودجوش که با جمع‌آوری بیش از ۶۰۰ کیلو زباله همراه بود، تیم اول (متشکل از انجمن اوج سبز زاگرس و تعدادی از کوهنوردان همیار محیط زیست)، ارتفاعات ۳۸۰۰ تا ۴۱۵۰ متری منطقه چال کبود و خط‌الرأس قله سنبران تا قله گل گل و تیم دوم (اعضای هیئت کوهنوردی ازنا)، مسیر کوهنوردان تا پناهگاه گل گل و اطراف آنرا پاک‌سازی نمودند. لازم به ذکر است که هفته‌های گذشته، مسیر قله و پناهگاه کول جنون نیز توسط انجمن اوج سبز و کوهنوردان ازنایی پاک‌سازی‌شده بود.

قرار سبز محیط زیستی‌ در شهر پل‌دختر استان لرستان

محیط بانان این بار در کلاس کودکان به حفاظت محیط زیست پرداختند

به مناسبت هفته کودک با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کلاس آموزشی و کارگاه نقاشی با موضوع آب و تالاب در شهرستان برگزار شد. در این برنامه که با حضور رئیس و کارشناسان اداره محیط زیست شهرستان پل‌دختر برگزار شد، رئیس این اداره راجع به اهمیت حفظ محیط زیست، آب و تالاب مطالبی بیان و پس‌ازآن کارگاه نقاشی در بین دانش آموزان  با محوریت آب و تالاب برگزار و در پایان نیز به نقاشی‌های برتر و منتخب جوایزی اهدا شد.

پایان پیام

کد خبر : 102877

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=102877

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.