اخبار را به سبک گلونی بخوانید ...

جنگل برای همه و تقویت مهارت قصه گویی در کودکان

جنگل برای همه کتاب تصویری بدون کلامی است که با ایده‌پردازی و تصویرگری نازنین عباسی از سوی انتشارات فاطمی منتشر شده است.

به گزارش پایگاه خبری گُلوَنی، جنگل برای همه کتاب تصویری بدون کلامی است که با ایده‌پردازی و تصویرگری نازنین عباسی از سوی انتشارات فاطمی منتشر شده است و جنگلی سرسبز و زیبا را به تصویر می‌کشد که در آن حیوانات به راحتی زندگی می‌کنند، غذا می خوردند، لانه می‌سازند و … تا اینکه روزی انسانی به دنبال جایی برای زندگی، پا به جنگل می‌گذارد و شروع به قطع کردن درختان جنگل و ساختن خانه می‌کند تا اینکه ماجراهایی رخ می‌هد.

داستان این کتاب با بهره‌گیری از هنر اریگامی تصویرسازی شده و ایجاد فضای سه‌بعدی و نورپردازی‌های مناسب، حس واقعی بودن و همزادپنداری لازم را در مخاطب ایجاد می‌کند.

اریگامی یا کاغذ و تا هنری ژاپنی است که با استفاده از کاغذ و به کمک تاهای هندسی ایجاد می‌شود و «درنا» سمبل اریگامی و یکی از نمونه‌های قدیمی این هنر است.

اریگامی طی قرن‌ها سبک‌های مختلفی پیدا کرده است. از تکنیک‌های مختلف تا کردن، برش و نقاشی‌های روی کاغذ گرفته تا رنگ‌آمیزی کاغذ به وسیله مهرهای چوبی، استفاده هم‌زمان از چند لایه کاغذ رنگی و بهره بردن از طرح‌های چاپی خاصی که سرانجام یک شکل هماهنگ ایجاد می‌کنند.

به گفته خالق اثر، برای ساختن شخصیت‌های این کتاب از آثار هنرمندانی چون جان مانترول، استفان وایس، مائه کاوا جون، ریکاردو فوشی، برایان چان، موگی وارا، جو ناکاشیما و دیگران الهام گرفته شده و برحسب نیاز داستان، تغییراتی در طرح اولیه ایجاد شده است.

البته این تغییرات به گونه‌ای است که طرح اولیه و حقوق طراح آن رعایت شود. همچنین بخشی از کاراکترها نیز در هنگام ساخت صحنه طراحی و اجرا شده‌اند.

کتاب جنگل برای همه با نگاهی به طبیعت و محیط زیست، به روایت داستانی تصویری و بدون کلام می‌پردازد. در این کتاب، کودکان با دنبال کردن و بررسی جزئیات تصاویر، متوجه داستان می‌شوند.

وقتی از کودکان می‌خواهیم براساس تصاویر کتاب‌های تصویری بدون متن داستانی خلق کرده و بیان کنند، خلاقیت آن‌ها شکوفا شده و سبب رشد درک بصری کودکان و تقویت مهارت داستان‌گویی آن‌ها می‌شود.

انتشارات فاطمی کتاب جنگل برای همه را در قالب ۴۸ صفحه با شمارگان دو هزار نسخه و قیمت ۲۱۰ هزار ریال برای جلد نرم و ۲۶۰ هزار ریال برای جلد سخت منتشر کرده است.

پایان پیام

کد خبر : 111169

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=111169

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.