خانه کشتی خرم‌آباد میزبان کشتی پیشکسوتان

به گزارش پایگاه خبری گلونی به نقل از ایسنا سرپرست هیئت کشتی لرستان از برگزاری پیکارهای کشتی پیشکسوتان قهرمانی کشور در خرم‎آباد خبر داد.

عبدالله عزیزپور، با اعلام این خبر افزود: یک هفته پس از برگزاری پیکارهای خردسالان و نونهالان قهرمانی کشور در دو بخش آزاد و فرنگی که از ۲۹ تیر تا  مرداد در خرم‎آباد برگزار می‎شود، رقابت‎های پیشکسوتان را نیز میزبانی خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: این پیکارها از ۶ تا ۸ مردادماه در خانه کشتی خرم‎آباد که به تازگی افتتاح شده و بر روی ۶ تشک برگزار می‎شود.

عزیزپور یادآور شد: رقابت پیشکسوتان قهرمانی کشور، به منظور آمادگی برای حضور در پیکارهای جهانی ۲۰۱۵ یونان است.

سرپرست هیأت کشتی لرستان بیان کرد: نفرات اول هر وزن جواز حضور در پیکارهای جهانی را کسب می‎کنند و تیم‎های متقاضی باید تا پایان تیرماه برای حضور در رقابت‎ها اعلام آمادگی کنند.

پایان پیام

در مورد ورزش کشتی

کشتی نوعی ورزش است است که در آن دو انسان غیر مسلح با یکدیگر گلاویز شده و برای به زمین زدن یا بی‌تعادل کردن و امتیاز گرفتن از همدیگر تلاش می‌کنند.

کشتی یکی از قدیمی‌ترین و فراگیرترین و مهیج ترین ورزش‌های جهان است و احتمالاً در دوران ماقبل تاریخ با تغییر شکل در جنگ‌های تن‌به‌تن و جایگزین کردن مرگ یا صدمات شدید با یک پیروزی نمادین ایجاد شده‌است. شواهد بسیاری از حضور کشتی در تمامی تمدن‌های آغازین بشری وجود دارد. البته اولین بار در یونان باستان به یک ورزش واقعی تبدیل و در سال ۷۰۴ پ. م وارد المپیک شد. در المپیک باستان قهرمان کشتی پس از قهرمان پرتاب دیسک مهم‌ترین پهلوان یونان شمرده می‌شد. داستان رقابت اودیسه و آژاکس که هومر در ایلیاد روایت کرده‌است از قدیمی‌ترین و باشکوه‌ترین داستان‌های مربوط به کشتی است.

کشتی بانوان مانند کشتی مردان رشد کرده و تفاوتی از جهت پیشرفت آن در ابتدا نداشته‌است اما در دوران مدرن قدری از کشتی مردان عقب‌تر افتاده‌است.

سبک‌های متنوعی از کشتی در کشورهای مختلف دنیا تمرین می‌شود. از مهم‌ترین سبک‌های ملی و محلی کشتی می‌توان به انواع کشتی فرنگی و آزاد و با کمربند شامل گلیما در ایسلند، شوینگن در سوئیس، گوراش در آسیای میانه و نیز سومو و جوجیتسو در ژاپن، و سامبو در روسیه اشاره کرد. در ایران نیز کشتی با چوخه یکی از رشته‌های محلی و بومی می‌باشد.

کد خبر : 1935 ساعت خبر : 9:54 ق.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=1935
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات