مسابقه عکس سلفی

به گزارش پایگاه خبری گلونی به نقل از ایرنا، سازمان انتقال خون به مناسبت روز ملی انتقال خون (۹ مرداد) مسابقه عکس سلفی اهدا کنندگان برگزار می‌کند.

 سازمان انتقال خون در پی استقبال اهدا کنندگان از گرفتن عکس سلفی از خودشان هنگام اهدای خون، برای جهت‌دهی و انسجام بخشی به این حرکت خود جوش فرهنگی به مناسبت روز ملی انتقال خون ( ۹ مرداد) در نظر دارد مسابقه عکس سلفی اهدا کنندگان را برگزار کند.

براساس این گزارش اهدا کنندگان می‌توانند از ۲۹ تیر تا ۱۱ مردادماه سال جاری ازخودشان هنگام اهدا سلفی بگیرند و به نشانی selfi@ibto.ir ارسال کنند.

بر اساس این گزارش ، هر اهدا کننده می‌تواند سه سلفی ارسال کند و به پنج مورد از بهترین سلفی‌های ارسال شده جوایزی تعلق می‌گیرد.

این گزارش افزود : «من و خونگیرم یه هویی»، «من و کیسه خون»، «من روی تخت اهدا» از جمله موضوعات اعلام شده برای این مسابقه است. حتی اگر به هر دلیلی شرایط اهدای خون را نداشته باشید می‌توانید سلفی خود را در حال پذیرش یا مصاحبه با پزشک اهدا تهیه کنید و برای انتقال خون بفرستید.

روابط عمومی سازمان انتقال خون در اوایل ماه مبارک رمضان به دنبال استقبال مردمی برای اهدای خون وهمچنین گرفتن عکس سلفی هنگام اهدا به تمام مراکز انتقال خون اعلام کرد به هیچ عنوان جلوی عکس و سلفی گرفتن اهدا کنندگان را نگیرند و از اهدا کنندگان هم دعوت کرد هرچه دوست دارند عکس های سلفی و یه هویی از خودشان و کیسه خونشان بگیرند و به اشتراک بگذارند.

پایان پیام

در مورد انتقال خون بیشتر بدانید

انتقال خون به فرایند انتقال خون یا فراورده‌های خونی از شخص اهداکننده به دستگاه گردش خون فرد دیگر گفته می‌شود. انتقال خون هنگامی صورت می‌گیرد که خون اهداشده پس از تجویز پزشک، با تزریق در سیاهرگ دریافت‌کننده، به‌طور مستقیم در جریان خون او وارد می‌شود.

خونِ اهداکنندگان داوطلب واجد شرایط لازم (با انجام برخی پایش‌ها)، توسط مراکز انتقال خون جمع‌آوری می‌شود. سپس خون هدیه‌شده برای بررسی ایمنی و سلامت آن مورد آزمایش‌های غربالگری و تأیید سلامتی قرار گرفته و خونی که در این آزمایش‌ها، رد شود با شرایط خاص و با حفظ کامل ایمنی سوزانده و معدوم می‌گردد. خون و فراورده‌های خونی سالم به بانک خون مراکز درمانی تحویل و در مواقع نیاز برای یکی از بیماران نیازمند مصرف می‌شود. در بیشتر موارد اهدا کننده، بیمار مصرف‌کننده خون یا فراورده را هیچگاه ندیده و نمی‌شناسد.

کد خبر : 2062 ساعت خبر : 4:40 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=2062
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات