هشتگ های روز: وبینارهای گلونی

کاهش تصادفات رانندگی در جاده‌های لُرستان

به گزارش پایگاه خبری گلونی به نقل از مهر ، رئیس پلیس راه لرستان از کاهش تصادفات رانندگی در جاده های این استان خبر داد.

سرهنگ مرتضی چغلوند در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تعداد تصادفات رانندگی طی ماههای خرداد و تیر امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته استت.

وی عنوان کرد: خوشبختانه با همکاری اداره کل حمل و نقل و پایانه ها و همچنین راه و شهرسازی به دلیل آشکار سازی نقاط حادثه خیز در سطح جاده ها شاهد کاهش تصادفات در استان بوده ایم.

رئیس پلیس راه لرستان به اجرای طرح تابستانه پلیس در سطح محورهای مواصلاتی لرستان اشاره کرد و گفت: همزمان با آغاز سفرهای تابستانه تیم های گشت نامحسوس پلیس راه در سطح محورهای مواصلاتی لرستان مستقر شده اند.

سرهنگ چعلوند افزود: در این راستا ۳۰ گشت نامحسوس پلیس راه در سطح محورهای مواصلاتی استان لرستان مستقر شده اند.

وی با اشاره به مهم ترین علل تصادفات در محورهای مواصلاتی استان لرستان افزود: سرعت و سبقت غیر مجاز، خستگی و خواب آلودگی راننده مهم ترین علل تصادفات در محورهای لرستان محسوب می شود.

برخورد با رانندگان متخلف در جاده

رئیس پلیس راه لرستان با تاکید بر اینکه نیروهای این نهاد در صورت مشاهده تخلف رانندگی سرعت و سبقت غیر مجاز با رانندگان متخلف برخورد خواهد کرد و وسیله نقلیه آنها را ۷۲ ساعت توقیف می کند گفت: همچنین برخورد با راکبین موتورسیکلت که به قوانین راهنمایی و رانندگی توجهی نداشته و از کلاه ایمنی نیز استفاده نکنند برخورد صورت گرفته و وسیله نقلیه آنها متوقف و به پارکینگ منتقل می شود.

سرهنگ چغلوند همچنین بر لزوم بستن کمربند ایمنی توسط رانندگان و سرنشینان وسایل نقلیه تاکید کرد و گفت: در صورت مشاهده عدم بستن کمربند ماموارن پلیس راه استان برخورد لازم را خواهند داشت و اقدام به جریمه رانندگان متخلف می کند.

پایان پیام

کد خبر : 2055 ساعت خبر : ۱۲:۱۳ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=2055

اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات