یک‌روزه در لرستان سرمایه‌گذاری کنید

به گزارش پایگاه خبری گلونی به نقل از ایسنا، هوشنگ بازوند در جمع خبرنگاران، افزود: با راه‎اندازی پنجره واحد کسب و کار در استانداری لرستان، زمان صدور مجوزهای سرمایه‎گذاری در استان از چندماه به یک روز کاهش می‎یابد.

وی اظهار کرد: هم‎اکنون سرمایه‎گذاران برای دریافت مجوزهای لازم بین سه تا شش ماه در دستگاه‎های اجرایی مختلف رفت و آمد دارند.

استاندار تصریح کرد: ساختمان پنجره واحد کسب و کار استان در محوطه استانداری لرستان احداث شده و عملیات اجرایی آن در مراحل پایانی قرار دارد که پیش‎بینی می‎شود این واحد تا پایان ماه جاری به بهره‎برداری برسد.

بازوند اضافه کرد: هر سرمایه‎گذار باید دست کم از ۱۵ دستگاه مختلف، مجوزهای لازم را دریافت کند که با راه‎اندازی این پنجره نمایندگان تام‎الاختیار دستگاه‎ها در این واحد مستقر شده و نسبت به صدور مجوزهای لازم سرمایه‎گذاری اقدام می‎کنند.

پایان پیام

در مورد کسب و کار

کسب و کار یا بیزینس، یک سازمان است که برای فراهم کردن کالا، خدمات یا هر دو به مشتری ایجاد شده‌است. کسب و کار در اقتصاد سرمایه‌داری حکم‌فرماست، بیشتر کسب و کارها که مالک آن‌ها بخش خصوصی است برای این ایجاد شده‌اند که سود ساز باشند و دارایی صاحب‌شان را بیشتر کنند. کسب و کارها می‌توانند ناسودبر باشند یا مالک آن‌ها دولت باشد. از کسب و کاری که چندین فرد در دارایی آن شریک باشند با عنوان شرکت یاد برده می‌شود، هر چند که این واژه تعریف دقیق‌تری نیز دارد. پترس و پلومن، از صاحب نظران این حوزه، بر این باورند که هر نوع خرید و فروش کسب وکار نیست، بلکه کسب وکار هر نوع تبادل تکرار شونده و تجدید پذیر است.

معمولاً کسب و کار در شکل خصوصی آن نمود پیدا می‌کند که تلاش دارد بر سود بیشتر یا فروش بیشتر تمرکز کند و سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص دهد. اما در شکل دولتی آن بیشتر مشارکت تعداد بیشتری از افراد جامعه اهمیت دارد.

به‌طور خلاصه سه روش برای شروع یک کسب و کار وجود دارد:

  1. راه اندازی کسب و کار از صفر
  2. خرید کسب و کار موجود از شخص دیگر
  3. نمایندگی یا فرانچایز (فرانشیز)

کد خبر : 1862 ساعت خبر : 1:42 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=1862
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات