اختصاص اعتبار ۱۰ میلیارد تومانی برای سد کمندان

به گزارش پایگاه خبری گلونی به نقل از تسنیم، معاون برنامه‌ریزی استانداری لرستان گفت: ۱۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی استانی شده به عملیات اجرایی سد کمندان اختصاص یافت.

علی هادی چگنی ظهر امروز در جلسه ستاد پیگیری پروژه‌های ملی لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، در رابطه با وضعیت تخصیص بودجه عمرانی استان لرستان در سال ۹۴، اظهار داشت: بودجه عمرانی لرستان در شش ماه نخست سال  حدود ۵۰ درصد اعلام‌شده که در این راستا ۳۳ درصد به بخش نفت و گاز و ۵۳ درصد نیز به پروژه‌های استانی اختصاص یافت.

وی بابیان اینکه تاکنون تنها شش میلیارد تومان نقدینگی بودجه عمرانی استان پرداخت‌شده، افزود: این پرداختی در حوزه نفت و گاز بوده است.

معاون برنامه‌ریزی استانداری لرستان  با بیان اینکه در ماه‌های اخیر به دستگاه‌هایی اجرایی که با کمبود بودجه مواجه بودند مبلاغی پرداخت شد، عنوان کرد: در این راستا برای رفع مشکل کم‌آبی یک میلیارد تومان به شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان پرداخت شد.

وی در رابطه با تخصیص اعتبارات ملی استانی شده لرستان، گفت: حدود ۳۹ درصد تخصیص به استان اعلام‌شده که در این راستا ۱۷ میلیارد تومان نقدینگی به استان واردشده که می‌بایست برای پروژه‌های مصوب سفر هیئت دولت صرف شود.

هادی چگنی خاطرنشان کرد: از محل اعتبارات ملی استانی شده ۱۰ میلیارد تومان برای احداث سد کمندان و هفت میلیارد تومان برای ساخت دو طرح آب و فاضلاب شهری تخصیص‌یافته است.

پایان پیام

در مورد لرستان

لرستان در ابتدای تقسیمات کشوری دوره پهلوی بخشی از فرمانداری کل خوزستان و لرستان بود که خیلی زود از خوزستان جدا و با عنوان فرمانداری کل لرستان مستقل شد. در ابتدای تشکیل، دارای دو شهرستان خرم‌آباد در غرب و بروجرد در شرق بود. در فاصله کوتاهی، الیگودرز از شهرستان گلپایگان جدا و سومین شهرستان استان شد. روند تشکیل شهرستان‌های جدید تا اواخر دهه ۱۳۶۰ متوقف شده بود اما در پایان جنگ ایران و عراق، دورود از بروجرد، و کوهدشت و دلفان هم از خرم‌آباد جدا و به شهرستان تبدیل شدند. در سالهای بعدالشتر و پلدختر از شهرستان خرم‌آباد و نیز ازنا از شهرستان الیگودرز جدا و تبدیل به شهرستان‌های مستقل شدند.

کد خبر : 3161 ساعت خبر : 3:14 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=3161
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات