بیستمین جلسه مکتب‌خانه طنز در روز پزشک

به گزارش پایگاه خبری گُلوَنی به نقل از ایسنا، بیستمین جلسه مکتب‌خانه طنز یکشنبه اول شهریور در حوزه هنری برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، رضا ساکی دبیر این جلسه گفت: در هر جلسه موضوعاتی به شرکت‌کنندگان داده می‌شود تا بر اساس آن‌ طبع‌آزمایی کنند. جلسه فردا مصادف شده است با روز پزشک و شرکت‌کنندگان طنزهایی با موضوع پزشکی و پزشکان خواهند خواند. امیدوارم جامعه پزشکی ارتباطش را با کمدی و طنز بیشتر کند. طنزنویس کینه‌ای نیست. در مکتب‌خانه طنز هم سعی می‌کنیم بدون کینه و قضاوت فقط به مشکلات بخش پزشکی اشاره کنیم. این مشکلات البته فقط از سوی پزشکان نیست،‌ اتفاقا طنز وظیفه دارد که مشکلات صنفی پزشکان و پرستاران را هم طرح کند. اما اصناف بویژه پزشکان و وکلا باید با روی خوش با طنز برخورد کنند.

او افزود: از دوستان خواسته‌ایم طنزهایشان موشکافانه باشد و البته خنده‌دار. ما در مکتب‌خانه سعی می‌کنیم اگر درباره رفتار برخی پزشکان طنز می‌نویسیم آنها را به جامعه پزشکی تعمیم ندهیم. مشکل شاید در همین تعمیم دادن است که گاهی صنفی را عصبانی می‌کند. به هر حال کمدی و طنز جایی است که در آن کاستی‌ها روایت می‌شود و مخاطب طنز باید با حوصله با آن برخورد کند و سعی کند مشکل را رفع کند. طنزنویسان روزنامه‌نگارانی هستند که با استفاده از تکنیک‌های شوخ‌طبعانه مسائل جامعه را نقد می‌کنند. این نقد البته گاهی هم برخورنده است اما خوشمزه هم هست.

این جلسه ساعت ۱۶ تا ۱۸ در حوزه هنری تهران، خیابان سمیه، نرسیده به حافظ، سالن زنده‌یاد فردی (اندیشه ۲) برگزار می‌شود و ورود برای علاقه‌مندان آزاد است.

پایان پیام

کد خبر : 3710 ساعت خبر : ۱۲:۴۷ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=3710

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.