زنجیره انسانی حفاظت از جنگل‎های زاگرس

به گزارش پایگاه خبری گلونی به نقل از ایسنا، مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان از بزرگترین زنجیره انسانی حفاظت از جنگلهای زاگرس در استان خبر داد.

مهندس فتحی در جمع خبرنگاران، افزود: برنامه نمادین زنجیره صیانت از جنگل‎های زاگرس توسط سازمان حفاظت محیط زیست با عنوان جنگل رمز حیات، با همکاری استانداری، محیط زیست، منابع طبیعی و صدا و سیمای مرکز لرستان و تشکلات زیست محیطی انجام می‎شود.

وی هدف از این برنامه زنجیره انسانی را به صدا درآمدن زنگ خطر نابودی جنگل‎ها، بیان و اظهار کرد: لرستان ۲۵ درصد از تنوع زیستی کشور را به خود اختصاص داده است.

مدیر کل محیط زیست لرستان تصریح کرد: دو استان توسط سازمان حفاظت محیط زیست به‎عنوان نمایندگان جنگل‎های بلوط زاگرس و جنگل‎های شمال انتخاب شدند، که لرستان به‎عنوان نماینده بلوط‎های زاگرس و چالوس به‎عنوان نماینده جنگل‎های شمال انتخاب شده‎اند.

فتحی اضافه کرد: ضمن انجام جلسات هماهنگی با استانداری لرستان و همچنین منابع طبیعی و دیگر ارگان‎های مربوطه، برنامه بزرگترین زنجیره انسانی صیانت از جنگل‎های زاگرس را روز پنج‎شنبه ساعت ۹ صبح در منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم‎آباد به حول و قوه الهی برگزار می‎کنیم.

وی بیان کرد: با توجه به اهمیت موضوع با دعوت از تمامی اصحاب رسانه‎های تصویری، مجازی و……خود را ملزم به برگزاری شایسته این روز ملی که به حق توسط ریاست سازمان خانم دکتر ابتکار انجام گرفته می‎دانیم تا باانجام چنین برنامه‎هایی زیست محیطی توانسته باشیم مسئله مهم و خطیر نابودی جنگل‎ها که متاسفانه در این چند سال اخیر رشد زیادی داشته‎اند را گرفته باشیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: این روز نمادین، نظر به نقش جنگل‎ها در تامین آب، هوا و امنیت غذایی، عنوان «جنگل رمز حیات» و شعار «نگذاریم بمیرد جنگل، که جهان خواهد مرد» را دارد.

پایان پیام

جنگلهای زاگرس

جنگل‌های بلوط منطقه زاگرس از منتهی الیه شمال غربی ایران (استان آذربایجان غربی) آغاز و سپس غرب (استان‌های ایلام و لرستان) و جنوب غرب ایران (استان‌های کهگیلویه و بویراحمد خوزستان و فارس) را طی می‌کند.

در ایران بلوط مهم‌ترین و فراوانترین گونهٔ درختی موجود در غرب کشور، به ویژه در منطقه زاگرس محسوب می‌شود. سلسه جبال زاگرس، وسیع‌ترین و اصلی‌ترین رویشگاه گونه‌های مختلف بلوط در ایران بوده و به همین دلیل این منطقه از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است.

کد خبر : 2469 ساعت خبر : 12:04 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=2469
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات