«شب موسیقی فیلم کیمیایی»/من با آرمان‌هایم فیلم می‌سازم

شب موسیقی فیلم مسعود کیمیایی در تالار وزارت کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری گلونی به نقل از ایسنا،در این کنسرت که با حضور مسعود کیمیایی و پسرش – پولاد کیمیایی – برگزار شد، ارکستر با حضور برخی نوازندگان ارکستر سمفونیک و نیز چهره‌هایی مانند پدرام فریوسفی، علی جعفری‌پویان،‌ تینا جامه‌گرمی، باربد بیات و … روی سن آمد و با ورود بهزاد عبدی در جایگاه رهبر ارکستر، شروع به نواختن کردند.

این کنسرت که به موسیقی فیلم‌های کیمیایی اختصاص داشت، با اجرای قطعه‌ی «سرب» و «تیغ و ابریشم» از ساخته‌های گیتی پاشایی آغاز شد و سپس با معرفی قطعات توسط بهزاد عبدی، موسیقی فیلم «مرسدس» ساخته مرحوم بابک بیات اجرا شد. بعد از نواختن این اثر، باربد بیات، نوازنده‌ی هورن که در ارکستر حضور داشت به تکنوازی این ساز همراه با اجرای دوباره این قطعه پرداخت که با تشویق مخاطبان همراه شد.

«شب موسیقی فیلم کیمیایی» با حضور رضا یزدانی به‌عنوان خواننده‌ی برخی تیتراژهای موسیقی این کارگردان ادامه یافت. سپس به دعوت رهبر ارکستر، این خواننده روی سن آمد و به اجرای موسیقی فیلم «حکم» پرداخت. ی

زدانی قبل از این اجرایش گفت: خوشحالم که در شب موسیقی مسعود کیمیایی در کنار شما مردم خوب، بهترین نوازندگان و بهزاد عبدی هستم.

او بعد از اجرای موسیقی فیلم «حکم» اظهار کرد: ۱۰ سال از ضبط این اثر گذشته و من اکنون هنگام اجرا، خاطرات آن روزها و حضور آقای کیمیایی در استودیو را مرور می‌کردم.

پس از استراحت کوتاهی، ارکستر دوباره روی صحنه آمد و قطعات دیگری از موسیقی فیلم‌هایی کیمیایی را مانند «متروپل» نواخت. در این اجرا که به نوعی روایت بهزاد عبدی از موسیقی‌های کیمیایی بود، برخی قطعات به خواست آهنگسازان اثر از اجرا حذف شده بود. به همین دلیل، ارکستر اجرای کوتاهی را به مخاطبان ارائه کرد.

در پایان اجرا، رضا یزدانی روی سن آمد و با اجرای موسیقی فیلم «رییس» از کیمیایی دعوت شد تا روی صحنه بیاید.

کیمیایی در میان تشویق‌های مردم، پشت تریبون رفت و گفت: درود به این همه شعف، حس و زیبایی. اولین‌بار است که موسیقی فیلم به‌صورت آزادانه اجرا می‌شود.

او با تشکر از بهزاد عبدی برای شکل‌گیری چنین اتفاقی، افزود: این شب من را به یاد لحظه‌لحظه‌های فیلم‌هایم انداخت. لحظاتی که با آن‌ها زندگی کردم. من هیچ‌وقت از تعهد و آرمانم جدا نخواهم شد، با آرمان‌هایم زندگی می‌کنم، من با آرمان‌هایم فیلم می‌سازم و حرکت می‌کنم.

این کارگردان پیشکسوت سینمای ایران با تشکر از ارکستر و بهزاد عبدی گفت: از همه شما تشکر می‌کنم که در این فضا، چنین شب زیبایی را برای من رقم زدید.

شب موسیقی فیلم کیمیایی با اجرای دوباره موسیقی فیلم «حکم» به خوانندگی رضا یزدانی پایان یافت.

پایان پیام

کد خبر : 2937 ساعت خبر : 9:20 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=2937
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات