طلب ۳۵ میلیارد تومانی شهرداری‌ها از دستگاه‌های اجرایی

به گزارش پایگاه خبری گلونی به نقل از مهر، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری لرستان از طلب ۳۵ میلیارد تومانی شهرداری‌ها از دستگاه‌های اجرایی این استان خبر داد.

هرمز نصیری شامگاه چهارشنبه در همایش شهرداران لرستان اظهار داشت: سالیان گذشته حدود ۲۴ درصد در سال اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای تحقق پیدا کرده اما در سال گذشته با توجه به اهمیت دادن استاندار به عمران شهری به ۸۴ درصد افزایش پیدا کرد.

وی با بیان اینکه شهرداری‌های لرستان حدود ۳۵ میلیارد تومان از دستگاه‌های اجرایی طلب دارند، عنوان کرد: در سال ۹۲ یک بار و در سال ۹۳ دوبار این آمار را ارائه دادیم و دستگاه‌ها متعهد شدند که پرداخت این بدهی را در بودجه خود بگنجانند اما این مهم تحقق پیدا نکرده است.

مدیرکل امور شهری استانداری لرستان به عدم تحقق تبصره «د ماده ۱۸۱» برنامه پنجم توسعه اشاره کرد و ادامه داد: در این تبصره قید شده بخشودگی‌هایی مانند تخفیف به خانواده معظم شهدا و ایثارگران، افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و احیای بافت‌های فرسوده که توسط دولت به شهرداری‌ها تحمیل می‌شود از بودجه دولت تامین و به شهرداری‌ها پرداخت شود اما شهرداری‌ها ۵۰ درصد تخفیف داده و پروانه را صادر کرده‌اند و تاکنون این مبلغ را دریافت نکرده‌اند.

وی افزود: احداث ایستگاه‌های آتش‌نشانی برای شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر ضروری است چرا که حریم اکثر این شهرها اراضی کشاورزی است و هرساله دچار حریق می‌شوند.

نصیری ادامه داد: همچنین ماشین‌آلاتی از قبیل حمل زباله و آتش‌نشانی و… برای شهرداری‌های لرستان بسیار لازم است.

پایان پیام

استان لرستان از استان‌های غربی ایران است. این استان ۲۹۳۰۸ کیلومتر مربع مساحت و بیش از یک میلیون و ۷۶۰ هزار نفر جمعیت دارد. نرخ بیکاری در لرستان با ۲۱ درصد بالاترین نرخ بیکاری در ایران است. این استان سیزدهمین استان کشور از نظر جمعیت می‌باشد. خرم‌آباد مرکز استان است.

کد خبر : 3196 ساعت خبر : 0:24 ق.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=3196
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات