هشتگ های روز: وبینارهای گلونی

نمایش «آخرین نامه» در خرم‌آباد

به گزارش پایگاه خبری گلونی به نقل از خبرآنلاین، نمایش آخرین نامه به سرپرستی امیر امانی و کارگردانی امیرمحمد سپهوندی در خرم‌آباد برگزار می‌گردد.

نمایش ” آخرین نامه ” با موضوع “۳ رزمنده با لهجه‌های رشتی، کردی، فارسی؛ در حال دیدبانی هستند که هرکدام به دلایلی به جنگ آمده‌اند تا به خواسته‌های خود دست پیدا کنند…” در آبان ۹۳ در جشنواره منطقه‌ای بسیج همدان شرکت کرد که جایزه‌های اعم از بازیگری و کارگردانی را دریافت نمود. در دی ماه ۹۳ به مدت ۴ روز به اجرای عمومی درآمد که مورد استقبال تماشاگران عزیز درآمد. اکنون پس از گذشت چند ماه نمایش “آخرین نامه” به صحنه می‌رود.

مکان اجرا: سالن شهید آوینی
نشانی: میدان ۲۲ بهمن{ کیو}
زمان اجرا: ۲۱ مرداد الی ۳ شهریور
ساعت اجرا: ۱۹:۰۰
مدت اجرا: ۴۵ دقیقه
نویسنده: مهرداد کورش‌نیا
کارگردان: امیرمحمد سپهوندی
بازیگران: داوود پورحمزه-مسعود بیرانوند-امیرمحمد سپهوندی-فرزاد بیرانوند
طراح صحنه: داوود پورحمزه
افکتور و منشی صحنه: احمد ملک‌زاده
مدیر صحنه: رایان رحمتی
طراح نور: محمد جابری
طراح لباس: محمد عبدالهی
گرافیک: هومن مرادی
عکاس: محمد رهنما
گروه کارگردانی: اکبر جمشیدی-داوود پورحمزه
مدیر هماهنگی: سیدمحمد موسوی
سرپرست: امیر امانی
بلیط این نمایش ” به علاقه‌مندان در مجتمع فرهنگی هنری ارشاد خرم‌آباد عرضه خواهد شد. بهای بلیط این نمایش ۵ هزار تومان می‌باشد.

پایان پیام

نمایش

تئاتر شاخه‌ای از هنرهای نمایشی است که به بازنمودن داستان‌ها برابر تماشاگران می‌پردازد. به جز سبک معیار گفتار دراماتیک، تئاتر گونه‌های دیگری نیز دارد؛ مانند اپرا، باله، کابوکی، تعزیه، خیمه شب بازی و پانتومیم.

«تئاتر» واژه‌ای است یونانی که در لغت به معنای چیزی است که به آن نگاه می‌کنند. در فارسی به تئاتر «نمایش» یا «تماشا» می‌گویند. تاریخچه تئاتر مربوط به یونان باستان و رم درقبل از میلاد مسیح می‌باشد.

تئاتر یکی از هنرهای هفتگانه است. کسانی که دربارهٔ به وجود آمدن تئاتر جستجو کرده‌اند می‌گویند سر چشمه آن از آیین هاست. آیین به مراسم مذهبی و اجتماعی می‌گویند. مثل مراسم عروسی در ایران و مراسم رقص‌های مخصوص در کشورهای دیگر انسان همیشه دوست داشته‌است به اتفاقاتی که خارج از اراده و میل اوست تسلط داشته باشد و این ویژگی اصلی تئاتر است.

کد خبر : 3081 ساعت خبر : ۷:۵۶ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=3081

اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات