کیومرث صادقی، خواننده جوان لُرستانی درگذشت

کیومرث صادقی، خواننده جوان لرستانی درگذشت

به گزارش پایگاه خبری گلونی به نقل از یافته، کیومرث صادقی خواننده جوان لرستانی که صدایش شباهت زیادی به استاد رضا سقایی داشت درگذشت.

کیومرث صادقی خواننده جوان لرستانی امروز در سن ۳۴ سالگی به دلیل ایست قلبی دار فانی را وداع گفت.

کیومرث صادقی سال ۱۳۶۰ در شهرستان سراب دوره (شهرستان چگنی) متولد و از ۸ سال پیش خوانندگی را زیر نظر انجمن موسیقی لرستان شروع کرد. صدای بی‌نظیر وی و شباهت صدایش با استاد رضا سقایی، باعث شده بود که وی را جانشین شایسته‌ای برای سقایی بدانند.
از جمله ترانه‌های موفق مرحوم صادقی می‌توان به ترانه “حال و هوای لرستان” اشاره کرد.

کیومرث صادقی، خواننده جوان لرستانی درگذشت

نماشای گلونی را دنبال کنید
کیومرث صادقی خواننده جوان در آخرین اجرایش چهارشنبه‌ شب ۲۰ خردادماه ۹۴ در تالار شهید آوینی مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد خرم‌آباد، در مراسم نکوداشت رضا سقایی و در قالب گروه حرف تازه با نوازندگی سنتور منوچهر رحمتی، کمانچه حسن سالم‌، تار حمید سلیمانی و تمبک شهاب خاکسار ۳ ترانه اجرا کرد که تشابه صدای صادقی به صدای استاد سقایی بسیار نزدیک بود و این موضوع باعث تشویق این جوان توسط حضار در آن شب به یاد ماندنی شد.
وی همچنین اردیبهشت‌ماه سال جاری به همراه گروه موسیقی حرف تازه به‌صورت مشترک و با سیف‌الدین آشتیانی کنسرتی در تالار شهید آوینی مجتمع فرهنگی هنری خرم‌آباد برگزار کرد که مورد استقبال قرار گرفت.
مراسم تشیع این هنرمند فقید  ساعت ۹ صبح روز جمعه ۱۶ مرداد‌ماه از غسالخانه صالحین خرم‌آباد به سمت سراب دوره چگنی برگزار خواهد شد.

پایان پیام

کد خبر : 2875 ساعت خبر : 11:15 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=2875
اشتراک در نظرات
اطلاع از
1 دیدگاه
چیدمان
اولین نظرات آخرین نظرات
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات

خدایش رحمت کناد. پدیده ای نادر و نوظهور در موسیقی ایران بود. سال های سال می بایست تا چنین چکاوکی بر موسیقی لرستان، ایران و جهان بنشیند