۴۰ کشور تقاضا دادند

به گزارش پایگاه خبری گلونی به نقل از مهر، دبیر کمیته بین‌الملل دهمین جشنواره فیلم‌های «۱۰۰ ثانیه ای» از تقاضای ۴۰ کشور اروپایی و آسیایی برای حضور در این رویداد سینمایی خبر داد.

بهنام بهادری دبیر کمیته بین الملل و آموزش دهمین جشنواره فیلم‌های «۱۰۰ ثانیه ای» در توضیح روند برپایی این جشنواره در بخش بین الملل گفت: فراخوان دهمین جشنواره فیلم‌های «۱۰۰ ثانیه ای» را برای کشورهایی که آثار و جشنواره‌های مهم و تاثیرگذار در این حوزه دارند فرستاده‌ایم.

وی ادامه داد: همچنین با برخی از جشنواره‌ها که مختص فیلم‌های ۶۰ ثانیه‌ای و ۱۰۰ ثانیه‌ای است وارد مذاکره شده‌ایم و قرار است فیلم‌های برگزیده از دوره اول تا پایان دوره نهم را در جشنواره هایی از این دست به نمایش درآوریم و تاکنون جشنواره فیلم‌های ۶۰ ثانیه‌ای در پاکستان و دانمارک قول همکاری داده‌اند. همچنین با جشنواره فیلم بلاروس و کلرمونت فرانسه که از مهم‌ترین جشنواره فیلم‌های کوتاه ثانیه‌ای هستند، مذاکره می‌کنیم.

دبیر کمیته بین‌الملل دهمین جشنواره فیلم‌های «۱۰۰ ثانیه ای» با اشاره به درخواست حضور ۴۰ کشور اروپایی و آسیایی برای حضور در این رویداد سینمایی بیان کرد: از ۴۰ کشور فیلم‌های کوتاه ۱۰۰ ثانیه‌ای دریافت کرده‌ایم که فرانسه، ایتالیا، کره جنوبی، ژاپن، تایلند، ترکیه، جمهوری آذربایجان، تاجیکستان تانزانیا و هند از جمله آنها است.

مدیر بخش آموزش دهمین جشنواره فیلم‌های «۱۰۰ ثانیه ای» با اشاره به برگزاری کارگاه‌های تخصصی فیلمسازی در شهرستان‌ها گفت: کارگاه های تخصصی فیلمسازی در شهرستان‌ها را با همراهی هادی مقدم دوست با عنوان «ایده تا تولید» آغاز کرده‌ایم. در مجموع این کارگاه‌ها هسته اولیه تشکیل یک ایده از زمان ایجاد تا زمان اجرا مورد بررسی قرار می‌گیرد. این کارگاه‌ها در شهرستان‌ها به صورت ۸ ساعته برگزار می‌شود و سعی کردیم تمام استان‌ها را تحت پوشش قرار دهیم.

وی افزود: البته آموزش فیلمسازی به برگزاری کارگاه‌های ۸ ساعته ختم نمی‌شود و در گروه‌هایی که در فضاهای مجازی تشکیل داده‌ایم به صورت آنلاین سوال هنرجویان را پاسخ می‌دهیم.

بهادری در پایان گفت: تا امروز مجموع این کارگاه‌ها را در استان‌های قم، آذربایجان غربی و شرقی، فارس، گلستان، بوشهر برگزار کرده‌ایم و طبق برنامه‌ریزی انجام شده بخش دوم از برگزاری کارگاه‌های تخصصی «ایده تا تولید» به زودی در خراسان شمالی، خراسان رضوی، لرستان، کردستان و گیلان برگزار می‌شود.

پایان پیام

کد خبر : 3818 ساعت خبر : 8:47 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=3818
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات