هشتگ های روز: وبینارهای گلونی

پیش‌فروش شب‌های موسیقی نواحی

پیش‌فروش شب‌های موسیقی نواحی

به گزارش پایگاه خبری گلونی به نقل از روابط عمومی شب‌های موسیقی نواحی پیش فروش بلیت‌های شب‌های موسیقی نواحی که قرار است ۱۲ و ۱۳ شهریور ماه با محوریت موسیقی شرق و جنوب شرقی کشور در مجموعه برج آزادی تهران برگزار شود آغاز شد.

poster-NAVAHI-NIGHTS
بلیت پیش فروش بلیت این شب‌ها که با حضور استادان و هنرمندان جوان منطقه تربت‌جام، سراوان، ایرانشهر و زابل برگزار می‌شود از طریق سایت پیشنهاد به آدرس peeshnahad.ir در دسترس است. علاقه مندان می‌توانند با مراجعه به این سایت و با توجه به برنامه اجرایی که در سایت ارائه شده است اجرا و گروه مورد علاقه‌ خود را انتخاب و بلیت آن‌ را خریداری کنند. بلیت هر اجرا ۲۵ هزار تومان است.
شب‌های موسیقی نواحی که همزمان با رونمایی آلبوم‌های نخستین دوره فستیوال آیینه‌دار برگزار می‌شود در نخستین دوره خود به شب موسیقی چهار شهر شرق و جنوب شرقی کشور اختصاص دارد که در هر روز دو شهر با دو برنامه هنرنمایی می‌کنند. براساس اعلام دبیرخانه این شب‌ها با شب تربت‌جام در ساعت ۱۸ تا ۲۰ پنجشنبه ۱۲ شهریور آغاز می‌شود. بخش نخست این شب به دوتارنوازی محسن عسگریان فرزند استاد ذوالفقار عسگریان اختصاص دارد که عبدالله امینی خوانند‌ه تربت جام او را همراهی خواهد کرد. در بخش دوم شب تربت جام هم در یک اجرای گروهی، تعدادی از مقامها و پادایرگی‌های این منطقه توسط گروه فردای جام که از گروه‌های جوان تربت جام هستند به سرپرستی حسین مردانشاهی اجرا خواهد شد. شب بعدی که در ساعت ۲۱ تا ۲۳ روز ۱۲ شهریور است به زابل اختصاص دارد. برادران قادر آتشگر که از منطقه زابل در این شب‌ها شرکت دارند قطعاتی را با دهل و سرنا اجرا می‌کنند و در بخش دوم نیز با ترانه‌های شادمانی زابلی هنرشان را نشان می‌دهند.

پیش‌فروش شب‌های موسیقی نواحی
این شب‌ها روز جمعه ۱۳ فروردین با شب سراوان در ساعت ۱۸ تا ۲۰ ادامه پیدا می‌کند. گروه گلپورگان که از سراوان آمده‌اند برنامه خود را در دو بخش متفاوت و مجزا با ذکرهای عارفانه دراویش چشتی و سپس سوت‌های بلوچی برگزار می‌کنند. شب‌های موسیقی نواحی با شب ایرانشهر به پایان می‌رسد که قرار است گروه موسیقی خداداد شکل‌زهی از ایرانشهر ابتدا ذکرهای گواتی و دمّالی و سپس شادمانههای ایرانشهر و اطراف را اجرا کنند.

برای خواندن مطالب دیگر می‌توانید به سایت گلونی مراجعه کنید.

ویدیوهایی درباره این موضوع در آپارات گلونی ببینید.

پایان پیام

کد خبر : 4286 ساعت خبر : ۱۰:۴۴ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=4286

اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات