افتتاح پل مازیار خرم‌آباد

به گزارش پایگاه خبری گلونی به نقل از تسنیم، شهردار خرم‌آباد گفت: پل مازیار شهر خرم‌آباد تا یک ماه آینده و پل جهادگران نیز تا پایان سال تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

یحیی عیدی بیرانوند عصر امروز در حاشیه دیدار با امام‌جمعه خرم‌‎آباد، در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: پل مازیار تا یک ماه آینده و پل جهادگران تا پایان سال تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی پارک پل شاپوری در خرم‌آباد، افزود: به‌منظور ایجاد عدالت در اجرای پروژه‌های عمرانی در سطح شهر، پارک پل شاپوری با ۳۲ هکتار فضای سبز و دریاچه‌ای با مساحت دو برابر بیشتر از دریاچه شمالی شهر(کیو) در حال ساخت است که این کار برای شهرداری ۵۰ میلیارد تومان هزینه داشته است.

شهردار خرم‌آباد با اشاره به کسب رتبه برتر شهرداری خرم‌آباد در بحث کمک به گردشگر در نوروز امسال، عنوان کرد: خرم‌آباد، تنها مرکز استانی بود که طرح جامع حمل‌ و نقل نداشت که با هزینه کرد ۴۵۰ میلیون تومان قرار شده که برای اولین بار طرح حمل‌ و نقل جامع برای خرم‎آباد تهیه و اجرا شود.

وی با اشاره به اینکه آسفالت بسیاری از نقاط شهر به بازسازی نیاز دارد، تصریح کرد: در سال گذشته، ۱۹ هزار تن آسفالت در سطح معابر و خیابان‌های شهر خرم‌آباد ریخته شده که این میزان امسال به ۵۰ هزار تن می‌رسد.

عیدی بیرانوند خاطرنشان کرد: پس از افتتاح مسجد آیت‌الله کمالوند در ورودی شمال شهر، بنا داریم که امسال در ورودی پلدختر نیز به احداث یک مسجد بپردازیم.

وی بیان کرد: از دیگر اقدامات شهرداری خرم‌آباد می‌توان به واگذاری تنظیف برخی از مناطق شهر به بخش خصوصی، تجهیز چند سالن ورزشی در سطح شهر، هماهنگی با امور آب و دادستان، برای آزادسازی حاشیه رودخانه خرم‌آباد و هزینه کرد ۹۰۰ میلیون تومان، برای آزادسازی پارک اسدآبادی که با خرید شش واحد مسکونی در اطراف این پارک انجام‌شده، اشاره کرد.

شهردار خرم‌آباد گفت: راه‌اندازی خط ویژه تاکسی و اتوبوس در برخی از نقاط شهر سبب ایجاد نظم و رضایت خاطر برای مردم و هویت‌بخشی به تاکسیرانی شده است و راه‌اندازی کارخانه کمپوست نیز از دیگر اقدامات شهرداری بوده که زمینه اشتغال، درآمدزایی و استفاده مجدد از زباله‌ها را فراهم آورده است.

پایان پیام

کد خبر : 5992 ساعت خبر : 6:00 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=5992
اشتراک در نظرات
اطلاع از
2 Comments
چیدمان
اولین نظرات آخرین نظرات
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات

با افتتاح پروژه هایی مثل مجموعه ابشار طلایی-پارک و دریاچه پل شاپورخواست-دهکده توریستی مخملکوه-باغ پرندگان-پارک های کاسیت و فرهنگ و مهمتر از همه اسمان خراش های دوقلوی کیو شهر خرم اباد شاهد دوران جدیدی در حوزه توریسم و گردشگری خواهد بود.علاوه بر اینها مجتمع بام شهر خرم اباد پتانسیل بی نظیری برای پروژه هایی مثل پارک روباز جزیره ابی-پل معلق و تله کابین دارد.

سلام و خداقوت خدمت شهرداری.
من چندین مرتبه است که برای شهرداری خرم آباد ایمیل می زنم و پیشنهاد نقشه راه دوچرخه سواری برای گردشگران می دهم البته منظور از نقشه راه صرفا پیست مخصوص دوچرخه سواری نیست بلکه از طریق همین خیابانهای خرم آباد و جاده ها و کمی فرهنگ سازی برای مردم می توان آن را اجرا کرد.مثلا می شود این مکان ها را در نقشه راه دوچرخه سواری قرار داد قلعه،زیبا کنار،پارک کیو،قلعه بردی،مخملکوه،بام خرمآباد(البته می شود با تلستیژی که قابلیت حمل دوچرخه را دارد)،طاق پیل،شورآب،آبشار نوژیان،آبشار بیشه و…
با توجه به پتانسیلهای خرم آباد این طرح خوب و متمایزی می تواند باشد.
این طرح به صورت بسته پیشنهادی می تواند ارائه گردد.
سپاس از گلونی.