مراسم شیرخوارگان حسینی برگزار شد

عظیم‌ترین و بی بدیل‌ترین اجتماع مادران و شیرخوارگان حسینی در اولین جمعه ماه محرم‌الحرام همزمان در بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ نقطه از ایران و جهان برگزار شد. این مراسم در تهران از ساعت ۸:۳۰ دقیقه در مصلای تهران آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری گلونی به نقل از ایسنا، این مراسم از جمله برنامه‌های بزرگداشت روز جهانی حضرت علی اصغر (ع)، است. ماهیت این حرکت واقع‌گویی حادثه عاشوراست، آن هم با نقطه عطف و محوریت شهادت حضرت علی اصغر (ع)؛ در این مراسم قصه یک اتفاق بزرگ که در ۱۰۰۰ سال پیش اتفاق افتاده است برای مردم با حضور مادران و نوزادان با زبان احساس و عاطفه بازگو شد.

مادران با حضور در این مراسم نوزادان‌شان را با لباس سبز – به عنوان نماد پرچم علوی – و با پیشانی‌بند «یا صاحب‌الزمان(عج)»، «یا علی‌اصغر حسین (ع)»، «یا حسین (ع)» و «یا رقیه (س)» نذر قیام صاحب‌الزمان(عج) کرده و فرزندان خود را با فرهنگ مهدوی بزرگ می‌کنند.

در همین راستا از جمله برنامه‌های این مراسم «نذر‌نامه خوانی» است که توسط مادران شرکت‌کننده قرائت می‌شود و متن نذرنامه به این شرح است: «یا صاحب‌الزمان (عج) فرزندم را نذر یاری قیام تو می‌کنم، او را برای ظهور نزدیکت برگزین و حفظ کن، یا مسیح حسین (ع)، ‌یا علی اصغر (ع) ادرکنی».

این مراسم همزمان با ایران در ۴۰ کشور دیگر در فضایی معنوی همراه با نوحه‌خوانی و عزاداری در مساجد و بقاع متبرکه برگزار شد.

معرفی حضرت علی اصغر(ع) به جهان سند بی‌گناهی امام حسین(ع) است و هدف مادران همراه با نوزادان‌شان در این مراسم آگاهی‌بخشی به جهان در این زمینه بوده است. خوشبختانه این مراسم هرساله در سراسر جهان بازتاب‌های گسترده‌ای دارد و یکی دیگر از ویژه برنامه‌های امسال اعلام انزجار مادران و شرکت‌کنندگان این مراسم از کودک‌کشی دولت آل سعود بوده است.

پایان پیام

کد خبر : 6505 ساعت خبر : 1:31 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=6505
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات