گلونی

استاندار تهران به تماشای اپرای عاشورا نشست

به گزارش پایگاه خبری گلونی،‌ «سید حسین هاشمی» استاندار تهران شب گذشته در تالار وحدت به تماشای اپرای عاشورا نشست.

«سید حسین هاشمی» استاندار تهران پس از اینکه از اجرای «اپرای عاشورا» توسط ارکستر سمفونیک تهران دیدن کرد در گفت‌و‌گو با روبط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی گفت: با وجود اینکه برای اولین بار است که در قالب اپرا یک چنین اثری اجرا می‌شود می‌بینیم که کار فاخر و فوق‌العاده‌ای انجام شده است و نشان می‌دهد که بچه‌ها نیز خوب با یکدیگر تمرین کرده‌اند.

وی ادامه داد: باتوجه به مطالبی که در چند روز گذشته مطرح و منعکس شده است من هیچ نقصی در برنامه ندیدم و به نظر بیشتر یک فضاسازی بوده است. برنامه هم ارزشی است، هم فاخر است و هم قابل عرضه در سطح جهان است.

وی در انتها خاطر نشان کرد: اگر از این ارکستر حمایت شود افق خوبی برای آن می‌بینم و می‌توانند با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد رودکی در سطح منطقه و دنیا حرفی برای گفتن داشته باشند.

ارکستر سمفونیک تهران بزرگترین و قدیمی‌ترین ارکستر سمفونیک ایران است. این ارکستر در سال ۱۳۱۲ به وسیله غلامحسین مین باشیان و با نام ارکستر بلدیه آغاز به فعالیت نمود. فعالیت ارکستر سمفونیک تهران طی سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۳ با وقفه روبرو شد تا این‌که در اسفندماه ۱۳۹۳ مجدداً با رهبری علی رهبری آغاز به کار کرد. پس از استعفای علی رهبری در اردیبهشت سال ۱۳۹۵ و عدم دعوت دوباره ایشان، ارکستر سمفونیک تهران توسط شورای هنری با حضور شهرداد روحانی به عنوان رهبر، اداره می‌شد.در مرداد ۱۳۹۵، علی‌اکبر صفی‌پور، مدیرعامل بنیاد رودکی اعلام کرد که شهرداد روحانی به عنوان رهبر ثابت ارکستر سمفونیک تهران انتخاب شده.

پایان پیام

 

خروج از نسخه موبایل