گلونی

باغ‌موزه قصر میزبان ۵۰۰ اثر هنری

به گزارش پایگاه خبری گلونی، باغ‌موزه قصر به‌مدت یک‌ماه میزبان بیش از ۵۰۰ اثر حوزه هنرهای تجسمی خواهد بود. این نمایشگاه ۲۵ بهمن‌ماه و با نزدیک شدن به سال جدید، کار خود را در باغ‌موزه قصر آغاز می‌کند و در آن بیش از ۷۰ هنرمند و استاد دانشگاه در حوزه‌های نقاشی‌، مجسمه‌سازی، نقش‌برجسته، خاتم و مشبک به ارائه آثار خود می‌پردازند.

منصور آزاد کام‌ دبیر این نمایشگاه درباره نمایشگاه یادشده توضیح داد: برخی هنرمندان ایرانی از بندرعباس تا آذربایجان، با گروه «فرا» در این نمایشگاه همکاری می‌کنند. آثار این نمایشگاه بین ۳۰۰ هزار تا ۴۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده‌اند و قیمت بیشتر کار‌ها برای عموم مردم مناسب است.

او اظهار کرد: تمام آثار اورجینال هستند و در خلق آن‌ها کپی‌برداری نشده، به همین دلیل است همه آن‌ها شناسنامه دارند و هر زمان که خریدار بخواهد، ما اثر را دوباره از او می‌خریم. از سویی ممکن است روزی خالقان این آثار، جزو هنرمندان مطرح شوند، آن‌گاه کار‌هایشان ارزش بالاتری پیدا می‌کند، بویژه این‌که شناسنامه‌دار هم باشد.

دبیر پنجمین نمایشگاه آثار هنری گروه «فرا» همچنین با بیان این‌که این گروه خدمات پیش از فروش دارد، گفت: این خدمات به این صورت است که خریدار عکس فضای خانه، محل کار یا هر جای دیگر را می‌فرستد و متناسب با فضا، برای او تابلو طراحی می‌شود.

آزاد کام همچنین ادامه داد: یکی از تفاوت‌های این دوره نمایشگاه با دوره‌های قبلی، انتخاب یک اثر برگزیده به رای مردم است که در پایان کار با تندیس و سکه بهار آزادی از هنرمند آن اثر تقدیر می‌شود.

او در رابطه با برگزاری حراج در این نمایشگاه بیان کرد: در نظر داریم پنج روز متفاوت، حراج را برگزار کنیم که زمان آن‌ها هنوز قطعی است؛ اما به احتمال زیاد در هر هفته، یک حراج خواهیم داشت.

وی با اعتقاد به این‌که هنر، چیزی نیست که آن را وارد کشور کنیم، اظهار کرد: روی دیوار خانه‌های مردم نباید تصویر جنگ ناپلئون یا عکس برج ایفل قرار بگیرد، بلکه ما باید از هویت فرهنگی خودمان با بیان امروزی در این زمینه استفاده کنیم.

آزاد کام افزود: ما هنر را از دریچهٔ معماری و زندگی مردم نگاه می‌کنیم، در حالی که این بخش در ایران بی‌توجه مانده است و همه هنرمندان برای موزه‌ها، اکسپو‌ها‌ و گالری‌های خارجی کار می‌کنند، اما برای مردم کاری نمی‌کنند. هرچه بویی از خلاقیت و هنر داشته باشد جایش در موزه است. این موزه می‌تواند خانه یا بیمارستان باشد.

دبیر پنجمین نمایشگاه آثار هنری گروه «فرا» اضافه کرد: بخش عظیمی از اقتصاد هنر تعطیل شده، در حالی که در دیگر نقاط دنیا این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است.

پنجمین نمایشگاه آثار هنری و صنایع دستی گروه «فرا» ۲۶ بهمن‌ماه ساعت ۱۷ آغاز می‌شود و تا ۲۴ اسفندماه ادامه دارد. علاقه‌مندان می‌توانند برای دیدن این نمایشگاه از ساعت ۱۰ تا ۲۰ به نشانی خیابان شریعتی، انتهای خیابان مطهری‌، میدان پلیس، باغ‌موزه قصر مراجعه کنند.

پایان پیام

خروج از نسخه موبایل