مسیر سبز، ساحل پاک در نوروز ۹۵

رییس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه پیگیر امضای تفاهم‌نامه با شش استاندار که بیشترین تمرکز جمعیت را در کشور و جابجایی مسافر در تعطیلات نوروز دارند، هستیم، گفت: این استان‌ها تفاهم کردند علاوه بر اینکه برنامه ۵ ساله مدیریت پسماند استان خود را مصوب و اجرایی کنند، برای بهبود وضع راه‌ها و مسیرهای عبوری و تسهیل شرایط اسکان گردشگران اقدام کنند.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، معصومه ابتکار روز چهارشنبه در پایان جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: در سال ۹۲ با شش استان تفاهم‌نامه‌ای موسوم به مسیر سبز ساحل پاک امضا کردیم که هدف از امضای آن ارتقاء‌ وضعیت زیست محیطی به ویژه مدیریت پسماند در این استانها بود.

وی گفت: این استان‌ها تفاهم کردند علاوه بر اینکه برنامه ۵ ساله مدیریت پسماند استان خود را مصوب و اجرایی کنند، برای بهبود وضع راه‌ها و مسیرهای عبوری و تسهیل شرایط اسکان گردشگران اقدام کنند.

معاون رئیس جمهور افزود: ‌در جلسه امروز علاوه بر پیگیری موضوع تفاهم‌نامه که گزارش‌های خوبی هم دریافت کردیم، جلساتی هم با شش استاندار داشتیم که گزارش‌های بسیار خوبی درباره پیشرفت کار آنها از بعد کمی و کیفی دریافت شد البته هنوز مشکلات خیلی زیاد است.

ابتکار گفت: در استان‌های مازندران و گیلان با دشواری‌های بسیاری درباره مدیریت پسماند که سال‌ها بدون هیچگونه مدیریت صحیح در طبیعت رها شده‌اند مواجه هستیم البته بخش خصوصی برنامه‌ریزی‌ها و سرمایه‌گذاری‌های خوبی کرده است.

وی افزود: در پی آن هستیم که با همکاری بانک‌ها و حمایت دولت، ‌تسهیلات بیشتری را برای این گونه سرمایه‌گذاری‌ها فراهم کنیم البته مسیر سبز ساحل پاک با مشارکت سازمان‌های مردم نهاد و دولت برای نوروز ۹۵ از اواسط اسفند آغاز خواهد شد و تا پایان تابستان ادامه خواهد یافت.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست خاطر نشان کرد:‌ موضوع قابل تامل این است که لذت بردن از طبیعت بدون توجه به ملاحظات زیست محیطی اگر با آلودگی پسماندها همراه باشد هم به طبیعت لطمه می‌زند و هم تفریح ما را دچار خدشه می‌کند.

پایان پیام

کد خبر : 13883 ساعت خبر : 1:16 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=13883
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات