آخرین نشست رمز طنز در سال ٩۴

آخرین نشست از سلسله جلسات بازخوانی متون طنز کهن با عنوان “رمز طنز” دوشنبه سوم اسفند به میزبانی فرهنگ‌سرای نیاوران برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، برگزاری جلسات ماهانه «رمز طنز» با مدیریت ابوالفضل زرویی‌نصرآباد و با محوریت بازخوانی متون کهن طنز در ایران از اواسط سال جاری آغاز شد که از سوی علاقه‌مندان به این حوزه ادبی مورد استقبال قابل توجهی قرار گرفت و آخرین نشست از این سری جلسات در نخستین روزهای اسفندماه سال ٩۴  برگزار می‌شود.

بخش اول این نشست به بررسی مفهوم طنز در متون کهن ادبیات ایران اختصاص خواهد داشت و در ادامه بخش‌هایی از  کتاب رساله دلگشای عبید زاکانی خوانده شده و توسط ابوالفضل زرویی‌نصرآباد به آن پرداخته می‌شود همچنین در آخرین بخش، نویسندگان حاضر در این نشست نوشته‌های طنز خود را می‌خوانند که این آثار نیز مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرد.

شایان ذکر است در جلسات «رمز طنز» علاوه بر بازخوانی متون کهن طنز، اشعار شاعرانی که در حوزه‌ی طنز قلم می‌زنند توسط خودشان قرائت شده و مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

نشست رمز طنز از ساعت ١٧ در کتابخانه فرهنگ‌سرای نیاوران آغاز می‌شود و حضور کلیه علاقه‌مندان به حوزه طنز و ادبیات ایرانی در این نشست رایگان است.

پایان پیام

کد خبر : 14043 ساعت خبر : 2:13 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=14043
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات