علی رهبری استعفا کرد

به گزارش پایگاه خبری گلونی، رهبر و مدیر هنری ارکستر سمفونیک تهران در نامه‌ای به وزیر ارشاد از رهبری و مدیر هنری ارکستر سمفونیک تهران استعفا کرد.
علی رهبری مدیر هنری ارکستر سمفونیک تهران در ادامه حاشیه ماه‌های اخیر این مجموعه موسیقایی با انتشار نامه‌ای خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که یک نسخه از آن به رسانه‌ها ارسال شده از وی خواست تا مدیریت ارکستر‌ها را از بنیاد رودکی بگیرد.

در متن نامه علی رهبری آمده است:

«آقاى علی جنتی وزیر محترم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

احتراما به عرض مى رساند همانطور که مستحضرید، ارکستر و گروه کر سمفونیک تهران در ۱۲ ماه گذشته با زحمت فراوان و نظمی بی‌نظیر به بهترین شکل ممکن وظایف هنری خود را انجام داده و باعث افتخار این مملکت شده است.

لازم به بیان است که این ارکستر در این ۱۲ ماه نه تنها تمام کنسرت‌های خود را با بالا‌ترین کیفیت اجرا کرده است بلکه به کشورهایى چون چین و اتریش نیز دعوت شده است که نشان همین کفایت بالاى آن بوده است. همچنین در این مدت آثار ۱۱ آهنگساز ایرانی را نیز براى عرضه به بازار بین المللی ضبط کرده است ولی متاسفانه دادن اختیار این ارکستر به بنیاد رودکی از‌‌ همان ابتداى کار، اشتباهی بزرگ بوده است و هر ماه که از شروع فعالیت گذشته، این اشتباه واضح‌تر خود را نشان داده است تا جایی که این ارکستر از نظر اداری هنوز بعد از ۱۲ ماه کوچک‌ترین پیشرفتی را نداشته است.

مسئولیت اداری ارکستر با آقای بهرام جمالی مدیر عامل بنیاد رودکی بوده است. عدم مدیریت، عدم شناخت کافی موسیقی کلاسیک، داشتن مشاوران بسیار غیر حرفه‌ای و بی‌نظمی‌های افراد زیر دست آقاى بهرام جمالی و در آخر بد قولی‌های این بنیاد نسبت به این هنرمندان ایرانی سبب آن شده است که چند نوازنده و خواننده بسیار خوب ما، ارکستر را ترک کنند و افراد با استعداد ایرانی هم که از خودگذشتگی نشان داده و تمام مشکلات را تحمل کرده‌اند و در ارکستر مانده‌اند نیز حتی یک ماه آرامش نداشته‌اند.

همچنین با وجود اخبار غیر واقعی در رسانه‌ها از طرف آقای جمالی در ۶ ماه گذشته حتی یکبار هم دستمزد این افراد بطور کامل پرداخت نشده است و قراردادی هم برای آینده در دست ندارند. بنده هم تا به امروز تمام مشکلات را تحمل کرده‌ام ولی نه تنها دیگر امیدی برای ادامه کار با این بنیاد غیر حرفه‌ای ندارم بلکه با تقدیم استعفای خودم از سمت رهبر دائم و مدیر هنری این ارکستر، راه را برای نوازندگان باز می‌کنم تا شاید بتوانند سازمان دیگری را در این مملکت برای ادامه کار خود پیدا کنند.

با تجربه بنده که ۶ بار مدیریت هنری ارکستر‌های کشور‌های مختلف را به عهده داشته‌ام، واگذاری ارکستر سمفونیک تهران به دست افرادی غیرحرفه‌ای و ضعیف در مدیریت و بنیادی مانند بنیاد رودکی از روز اول اشتباهی بزرگ بوده است که امیدوار هستم دیگر تکرار نشود. ارکستر سمفونیک تهران باید مانند بیش از ۲۰ ارکستر دولتی در کشور همسایه ترکیه صد در صد مستقل باشد.»

پایان پیام

کد خبر : 14279 ساعت خبر : 10:34 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=14279
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات