استقبال از طرح خرید مجلات برگشتی

گزارش آماری طرح خرید مجلات برگشتی و اهدا به مراکز عمومی و فرهنگی در اسفندماه منتشر شد که طی آن برای نخستین بار مسافران نوروزی خطوط ریلی کشور، سفر خود را با مطالعه مجلات مورد علاقه خود همراه کردند.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، بنابر اعلام دفتر سامانه خرید مجلات برگشتی، ١٠۵  نشریه تاکنون در سامانه خرید مجلات برگشتی ثبت نام کرده‌اند که در ماه اسفند ١٠٠هزار نسخه از مجلات عضو طرح، با اعتباری بالغ بر ٩٠٠میلیون ریال خریداری و در مراکز «فرهنگی – عمومی» داوطلب به شکل رایگان توزیع شده است.

در ماه اسفند ۶٠ نشریه دارای ضوابط، توسط سامانه خریداری شده که در میان آنها ٢٨ ماهنامه، ١۵ هفته نامه و ١٧ دو هفته نامه به چشم می‌خورد که از آن جمله می‌توان به نشریاتی چون: «دیپلمات، تجارت فردا، زنان امروز، خانواده، چلچراغ، جامعه پویا، خط خطی، تماشاگران امروز، موفقیت، قلک، خانواده سبز و…» اشاره کرد.

بر اساس این گزارش، بیش از ٧٠ مرکز فرهنگی و عمومی تاکنون برای دریافت بسته‌های رایگان مجلات خریداری شده ثبت نام کرده‌اند.

طبق آمار اعلامی، از میان ١٠٠ هزار نسخه مجله خریداری شده در ماه اسفند، برای نخستین‌بار، ۶٠ هزار نسخه مجله در حوزه‌های خانواده، فرهنگی، اجتماعی، هنری، سیاسی، سرگرمی و…نوروز امسال در ورودی راه آهن کشوری و همچنین قطارهای مسافربری خطوط ریلی کشور برای بهره‌‌برداری مسافران نوروزی توزیع شده است.

همچنین باقی مجلات خریداری شده اسفند ماه در سایر مراکز درخواست‌کننده از جمله «مراکز ترک اعتیاد تهران، سازمان بهزیستی، سازمان زندان‌های استان تهران، آسایشگاه کهریزک، انجمن ام اس، خیریه غدیر، موسسه طلوع بی‌نشان، سازمان تأمین اجتماعی، ٩٠ کتابخانه شهرداری تهران، بیمارستان روانپزشکی ایران، بیمارستان مفید و…» به شکل رایگان توزیع شده است.

لازم به ذکر است وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ترویج فرهنگ مطالعه و افزایش و ارتقای دانش عمومی شهروندان، و جلوگیری از خمیرشدن نشریات، طرح خرید مجلات برگشتی را از دی ٩۴ کلیدزد که با استقبال مدیران مسئول و اصحاب رسانه مواجه شد؛ طرحی که در آن ضمن خرید شماره‌های اخیر مجلات، پس از بسته‌بندی، به صورت رایگان به مراکز عمومی و فرهنگی شامل کتابخانه‌ها، کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، پایانه‌های مسافربری ریلی جاده‌ای، خوابگاه‌های دانشجویی، زندان‌ها و ندامتگاه‌ها و کانون‌های اصلاح و تربیت، سالن انتظار بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، کمپ‌های ترک اعتیاد، بهزیستی و… اهدا می‌شود.

بر همین اساس، دفتر سامانه خرید مجلات برگشتی پس از دریافت فرم درخواست ناشران نسبت به تائید آنها (با توجه به نیاز متقاضیان) اقدام و پس از دریافت و بسته‌بندی، بسته‌های اهدایی را بین مراکز به‌صورت هفتگی و یا دو بار در ماه توزیع می‌نماید. این مجلات در حوزه‌های فرهنگی-اجتماعی با محوریت خانواده، هنری و سینمایی، ورزشی، سیاسی و اقتصادی، علمی و تخصصی و کودک و نوجوان است.

پایان پیام

کد خبر : 16462 ساعت خبر : 1:17 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=16462
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات