بلیت‌فروشی کنسرت بزرگ گلونی از اول اردیبهشت

بلیت‌فروشی کنسرت بزرگ گلونی از اول اردیبهشت

به گزارش پایگاه خبری گلونی بلیت‌فروشی چهارمین جشن و کنسرت بزرگ گلونی در تالار وحدت تهران، از اول اردیبهشت در پایگاه خبری گلونی و سایت ایران کنسرت آغاز می‌شود.

این کنسرت موسیقی لری تلفیقی به سرپرستی استاد فرج علیپور و آهنگ‌سازی و خوانندگی مسلم علیپور اجرا می‌شود. مسلم علیپور این آنسامبل ۱۵ نفره را برای نخستین بار برای این اجرا آماده کرده است و از نغمه‌های موسیقی لری لرستان و لری بختیاری برای ساخت آهنگ‌ها استفاده کرده است. این کنسرت تلفیقی با گروه رقص لری و گروه کُر اجرا خواهد شد و شامل ۱۴ ترانه خواهد بود.

گام چهارم برگزاری چهارمین جشن گلونی در تاریخ ۲۷ اردیبهشت در تالار وحدت تهران است.

بلیت‌فروشی کنسرت بزرگ گلونی از اول اردیبهشت

به گفته رضا ساکی، نخستین گام در سال ۹۳ جلب کردن توجه‌ها به گلونی به عنوان یک نماد و مولفه پررنگ فرهنگی قوم لر بود.

در همین سال با برگزاری نخستین جشن گلونی توجه ایران به این پوشش زنان لر جلب شد و بسیاری دوباره به استفاده از این سربند باستانی روی آوردند.

گام دوم برگزاری دومین جشن گلونی در هفته فرهنگی قوم لر در تهران بود که در مهر ۹۳ برگزار شد که بسیاری از هنرمندان ملی با این پوشش آشنا شدند.

گام بعدی ایجاد یک پایگاه خبری بود با نام گلونی که با مجوز رسمی از ۳۱ اردیبهشت ۹۴ آغاز به کار کرد. گام بعدی برگزاری سومین جشن گلونی در خرم‌آباد بود و حالا نوبت گام‌های چهارم و پنجم است.

گام چهارم برگزاری چهارمین جشن گلونی در تاریخ ۲۷ اردیبهشت در تالار وحدت تهران است.

این حرکت فرهنگی یک حرکت ویژه و ملی خواهد بود که در پایتخت ایران و با حضور شخصیت‌‌های مهم کشور برگزار می‌شود. گام پنجم یک اتفاق ناب و خاص است که در نیمه اردیبهشت از آن رونمایی می‌شود.

پایان پیام

کد خبر : 16225 ساعت خبر : 10:24 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=16225
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات