سازمان محیط زیست اظهارنظر قطعی نکرده است

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تمامی گزینه‌های مطروحه برای تأمین آب مورد نیاز در کشور می‌توانند طرح و بررسی شوند.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، سعید متصدی معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص بازتاب‌های مختلف نشست خبری روز گذشته خود با اصحاب رسانه، گفت: تمامی گزینه‌های مطروحه برای تأمین آب مورد نیاز در کشور می‌توانند طرح و بررسی شوند.

متصدی تاکید کرد: البته گزینه‌های همچون بهینه‌سازی مصرف و کاهش تلفات انتقال آب در شبکه‌های شهری و غیره در اولویت نخست قرار دارد.

وی با بیان اینکه هیچ اظهار نظرنهایی در خصوص موافقت یا مخالفت با پروژه انتقال آب خزر به سمنان و فلات مرکزی از سوی سازمان حفاظت محیط زیست اعلام نشده است، اظهار کرد: کمیته ماده ۲ آئین‌نامه ارزیابی که مسئولیت بررسی اثرات زیست محیطی پروژه‌های بزرگ توسعه‌ای از جمله انتقال آب را بر عهده دارد تاکنون جلسات متعدی در ارتباط با این پروژه برگزار کرده است ولی همچنان روال بررسی مجوز ارزیابی پروژه ادامه دارد.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست خاطرنشان کرد: گزینه‌هایی همچون بهینه‌سازی مصرف و کاهش تلفات در حوزه فلات مرکزی و سمنان به عنوان پیش شرط مطرح شده‌اند ولی تاکنون هیچ نتیجه قطعی اخذ و اعلام نشده است.

این مقام مسئول افزود: تا تکمیل مطالعات ارزیابی و طی کلیه مراحل قانونی، سازمان حفاظت محیط زیست و اعضای کمیته ماده ۲ مندرج در آئین نامه ارزیابی متشکل از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، وزارت نیرو و سازمان حفاظت محیط زیست هیچ اظهار نظر قطعی در این خصوص نخواهند داشت.

وی گفت: حسب تعهد دولت و ضرورت اجرای قوانین و مقررات، سازمان حفاظت محیط زیست موظف است به عنوان سازمانی تخصصی، تنها بر اساس قوانین و مقررات و نظریات علمی و کارشناسی تصمیم گیری نماید و از این رو جنجال‌های رسانه‌ای در تصمیمات تخصصی و کارشناسی بی تأثیر خواهد بود.

 پایان پیام

کد خبر : 16668 ساعت خبر : 2:32 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=16668
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات