شرایط دریافت بن‌کارت دانش‌آموزی اعلام شد

شرایط دریافت بن کتاب دانش‌آموزی که برای نخستین‌بار در بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب از سوی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دانش‌آموزان اختصاص یافته، اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، بنا بر اعلام، معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای سیاست‌های ترویج کتاب و کتابخوانی و حمایت از نشر کشور، امکان استفاده از تسهیلات بن‌کارت دانش آموزی را برای نخستین بار در نمایشگاه کتاب تهران فراهم کرده است.

دانش آموزان برای استفاده از این تسهیلات می توانند از تاریخ ۳۰ فروردین تا پنجم اردیبهشت ماه با مراجعه به سایت bon.tibf.ir نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. این بن‌کارت‌های خرید کتاب که ثبت نام آن ها از سوی موسسه خانه کتاب انجام می‌شود، در بخش ناشران داخلی نمایشگاه قابل استفاده است و شرایط دریافت آن به شرح ذیل است:

متولدین ۱٫۷٫ ۱۳۷۶ تا ۱٫ ۷٫ ۱۳۸۸ از استان تهران و استان‌های همجوار می‌توانند نسبت به درخواست بن کتاب دانش آموزی اقدام کنند. همچنین هر دانش آموز می‌تواند به صورت انفرادی و یا به صورت گروهی توسط مدرسه ثبت نام کند. مدارسی که در ثبت نام گروهی (مدرسه‌ای) فعال باشند و ایاب و ذهاب و انتقال دانش آموزان به نمایشگاه را به صورت گروهی مدیریت کنند، پس از نمایشگاه کتاب، تا ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال کتاب اهدایی برای تجهیز کتابخانه مدرسه از معاونت امور فرهنگی دریافت خواهند کرد.

بدیهی است، سایر استان‌های کشور نیز می‌توانند در ایام برگزاری نمایشگاه‌های استانی از تسهیلات ارائه شده به دانش آموزان استفاده کنند.

بر اساس این گزارش، هر دانش آموز مجاز به دریافت یک بن کارت یارانه‌ای کتاب است. این بن کارت دانش آموزی فقط در ایام برگزاری نمایشگاه اعتبار خواهد داشت که از طریق دستگاه‌های کارت‌خوان ناشران داخلی قابل استفاده است.

بیست ‌و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «فردا برای خواندن دیر است…» از ۱۵ تا ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب واقع در اتوبان خلیج فارس، روبه‌روی حرم مطهر امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.

پایان پیام

کد خبر : 16569 ساعت خبر : 8:31 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=16569
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات