چشمه‌ی صبح بهمنی رونمایی می‌شود

آیین رونمایی از مجموعه کتاب “چشمه‌ی صبح ” همزمان با هفتاد و چهارمین بهار زندگی “محمدعلی بهمنی” عصر جمعه ٢٧ فروردین با حضور اهالی فرهنگ و هنر در فرهنگ‌سرای نیاوران برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، در مجموعه کتاب ” چشمه‌ی صبح ” ابیاتی از عاشقانه‌های محمدعلی بهمنی به قلم اساتید بزرگ خوشنویسی ایران همچون غلامحسین امیرخانی، یدالله کابلی، عین‌الدین صادق‌زاده، عباس اخوین، مهدی فلاح و … به رشته تحریر در آمده که همزمان با سالروز تولد این غزل سرای معاصر ایران در سالن خلیج فارس فرهنگ‌سرای نیاوران رونمایی می‌شود.

بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران در ادامه برگزاری آیین‌های نکوداشت و تجلیل از استادان برجسته حوزه فرهنگ و هنر ویژه برنامه گرامی داشت هفتاد و چهارمین بهار زندگی محمدعلی بهمنی را برگزار خواهد کرد.

در این آئین جمعی از شاعران، ترانه‌سرایان و دوستان نزدیک این غزل‌سرا به شعرخوانی می‌پردازند و هنرمندان موسیقی برخی از اشعار وی را اجرا می‌کنند.

بهمنی  متولد ٢٧ فروردین ١٣٢١ از جمله شاعران معاصری است که اشعارش در بین مردم از احترام و جایگاه خاصی برخوردار است. وی که در سال ١٣٧٨موفق به دریافت تندیس خورشید مهر به عنوان برترین غزل‌سرای ایران شده است  تاکنون نزدیک به ١٣ مجموعه از آثارش را به چاپ رسانده که از معروف‌ترین آنها می‌توان به  گاهی دلم برای خودم تنگ می‌شود، شاعر شنیدنی است، من زنده‌ام هنوز و غزل فکر می‌کنم و دیوان کامل اشعار او اشاره کرد.

کتاب “چشمه صبح” که به اهتمام انتشارات میردشتی به زیور چاپ آراسته شده شامل آثار چهل و پنج خوشنویس  نام‌آور هم روزگار می‌باشد که این آثار از میان ابیات عاشقانه‌ی بهمنی انتخاب شده است. این کتاب نفیس به همت امیر جلیلوند و در شمارگان ١٠٠٠ نسخه به بازار کتاب عرضه می‌شود.

گفتنی است علاقمندان می‌توانند در روز جمعه ٢٧ فروردین ساعت ١٨در سالن خلیج فارس فرهنگ‌سرای نیاوران در مراسم  زادروز محمدعلی بهمنی و رونمایی و تهیه  کتاب” چشمه صبح “حضور به هم رسانند.

پایان پیام

کد خبر : 16171 ساعت خبر : 2:17 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=16171
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات