۵۰۰هزار دانش‌آموز سفیر سلامت می‌شوند

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به آموزش ۵۰۰ هزار دانش‌آموز به عنوان سفیر سلامت، گفت: این طرح به متوسطه اول و ابتدایی تسری پیدا خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، پیش از ظهر امروز علی‌اصغر فانی در همایش سفیران سلامت دانش‌آموزی که در اردوگاه شهید باهنر برگزاری شد، اظهارکرد: یکی از سیاست‌های ما در دولت تدبیر و امید، توسعه مشارکت است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: اعتقاد داریم وزارت آموزش و پرورش به تنهایی قادر به اداره مسئولیت تعلیم و تربیت بیش از ۱۳ میلیون دانش‌آموز نیست؛ لذا توسعه این مشارکت‌ها اعم از دستگاه‌های دولتی و غیردولتی در دستور کار ما است.

وی تصریح کرد: مشارکت دانش‌آموزان، مشارکت اولیای آنان و معلمین در سطح کشور، آموزش و پرورش را در رسیدن اهداف بلند کمک می‌کند.

فانی ادامه داد: آموزش رفتارسازی، اصلاح بینش و نگرش توسط همسالان امکان‌پذیرتر است. دانش‌آموزان از همکلاسی‌های خود حرف‌شنوی دارند و بهتر عمل می‌کنند.

وی با اشاره به طرح «سفیران سلامت»، گفت: تعداد ۵۰۰ هزار سفیر سلامت تحت آموزش قرار گرفته‌اند و می‌توانند مربیان خوب برای همکلاسیان، سفیران خوب برای خانواده‌ها و پیام‌آور جامعه برای ترویج سلامت باشند.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: وزارت آموزش و پرورش با وزارت بهداشت این کار مهم را دنبال می‌کند و امسال نیز شعار «مبارزه با دیابت» مطرح شده است تا سفیران سلامت خود را آماده مبارزه با دیابت کنند. البته فقط به دیابت اکتفا نکنند بلکه باید در تقویت مفاهیم سلامت‌محور، خودمراقبتی، ارتباط خانه و مدرسه، انتقال پیام سلامت به خانواده و افزایش مشارکت‌پذیری نیز مؤثر باشند.

فانی تصریح کرد: آموزش و پرورش به عنوان نهادی که رفتارسازی می‌کند و هنجار مورد قبول را ترویج می‌دهد، لذا می‌خواهیم در آینده طرح سلامت را به متوسطه اول و دوره ابتدایی نیز تسری دهیم.

پایان پیام

کد خبر : 16682 ساعت خبر : 3:11 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=16682
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات