آثار ایرانی موزه هند آسیبی ندیده‌اند

مدیر کل موزه ملی ایران اعلام کرد: آثار ایرانی در موزه ملی هند در امان هستند و از آتش‌سوزی هیچ آسیبی ندیده‌اند.

به گزارش خبرنگار میراث فرهنگی ایسنا؛ صبح امروز سه شنبه هفتم اردیبهشت، «موزه تاریخ طبیعی هند» که دارای فسیل‌های ۱۶۰ میلیون ساله و حیوانات تاکسیدرمی بود، در آتش‌سوخت. این در حالی است که ایران از اول فروردین تا ۹ خرداد امسال نخستین نمایشگاه موزه ملی ایران در خارج از مرزهای کشور زا در موزه ملی هند و مرکز هنرهای «ایندیرا گاندی» به نمایش گذاشته است.

ایران در این نمایشگاه ۲۸ اثر منتخب از مکان‌های باستانی ایران مانند تخت جمشید، شوش، همدان، کلورز، رشی، نصفی، اصطلخ جان، کلاردشت، ساری، کلماکره، جلیان فارس، قومس، بردنشانده، حاجی‌آباد فارس، حصار و چند مکان دیگر را به نمایش درآورده است؛ این آثار توالی فرهنگی از هزاره سوم پیش از میلاد (عصر مفرغ) تا پایان دوره ساسانی را در برمی‌گیرد.

جبرییل نوکنده، مدیر کل موزه ملی ایران دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار میراث فرهنگی ایسنا تاکید کرد: اشیای ایران در موزه ملی هند در امان هستند و نمایش آن‌ها تا اواسط خرداد در این موزه به طول می‌انجامد.

وی گفت: متاسفانه موزه اشیای تاریخ طبیعی هند امروز در آتش سوخت. این آتش‌سوزی هیچ آسیبی به آثار ایرانی میهمان در کشور هند وارد نکرده است.

پایان پیام

کد خبر : 17353 ساعت خبر : 9:04 ق.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=17353
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات