استاندار لرستان از شاخص‌های انتخابات گفت

استاندار لرستان، قانون‌مندی، حفاظت از اعتماد مردم و تقویت مشارکت را در صدر شاخص‌های انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی برشمرد.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، مهندس هوشنگ بازوند در جمع معاونین استانداری و فرمانداران شهرستان‌های استان، گفت: رعایت اصولی مهم از جمله قانونمندی، حفاظت از سرمایه مهمی به نام اعتماد مردم، تقویت مشارکت و نشاط سیاسی از اولویت‌های مهم همه دست‌اندرکاران انتخابات مرحله دوم خواهد بود.

وی اضافه کرد: با برنامه‌ریزی‌های مطلوب و تلاش بی‌وقفه تمام دست اندرکاران اجرایی، بازرسی و نظارتی و در رأس آنها ستاد انتخابات و فرمانداران شاهد برگزاری سالم، قانونمند و بانشاط انتخابات در مرحله اول بودیم که این موضوع با تأیید عمومی جامعه نیز همراه بود.

استاندار به‌دست آوردن سرمایه مهم “اعتماد جامعه” را مهم‌ترین دستاورد در مرحله اول انتخابات دانست و یادآور شد: برخورد با رأی مردم به عنوان” حق‌الناس”، رعایت اصل مهم بی‌طرفی و تأکید بر تقویت و افزایش مشارکت عمومی و نشاط سیاسی از جمله دلایل به دست آمدن اعتماد مردم است که فرمانداران در حوزه‌های انتخابیه‌ای که انتخابات مرحله دوم دارند باید همچنان در همین مسیر قدم برداشته و عمل کنند.

استاندار با تاکید بر اینکه مردم استان در انتخابات گذشته مشارکت خوب و قابل قبولی از خود نشان داده‌اند، خاطرنشان کرد: با بازکردن فضای سیاسی بستری مناسب برای حضور حداکثری مردم فراهم شد و خوشبختانه شاهد بودیم در دور اول مشارکت مردم استان بالاتر از میانگین کشوری بود.

بازوند تاکید کرد: براساس قانون کاندیداها یک هفته مهلت دارند، تبلیغات خود را انجام دهند و ۲۴ ساعت قبل از آغاز زمان رأی‌گیری تبلیغات به پایان برسد.

وی با اشاره به اهمیت ضرورت مشارکت گسترده مردم در دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: مردم با حضور در این دوره از انتخابات کار نیمه‌تمام خود را به اتمام برسانند.

استاندار تصریح کرد:‌ مشارکت گسترده مردم در دور دوم انتخابات مجلس موجب شکل گیری مجلسی می‌شود که در مواضعش به صورت جدی منافع ملی را تضمین می‌کند و جهت‌گیری‌هایش در مسیر کلان کشور و در راستای حل مشکلات مردم خواهد بود.

 پایان پیام

کد خبر : 17037 ساعت خبر : 2:39 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=17037
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات