تجلیل از اساتید پیشکسوت گردشگری

نشست شورای تعامل و تبادل نظر در حوزه آموزش‌های گردشگری  استان تهران عصرگاه روز گذشته (سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ماه) با حضور مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران، رئیس پردیس تحصیلات تکمیلی دانشگاه علامه طباطبایی و اساتید پیشکسوت صنعت گردشگری برگزار شد و با تجلیل از دو استاد پیشکسوت با بیش از نیم قرن سابقه تدریس در حوزه گردشگری به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، در این نشست رجبعلی خسروآبادی با اظهار اینکه  کاهش فاصله بین دانشگاه و صنعت در حوزه آموزش و سیاست‌گذاری گردشگری به توسعه پایدار این صنعت ختم خواهد شد، افزود: شکست بسیاری از طرح‌های گردشگری در بخش خصوصی  به دلیل مشاوره نگرفتن از اساتید و دانشگاهیان است.

وی ادامه داد: ظرفیت نهفته‌ای در توان، اندیشه و خلاقیت دانشجویان و اساتید گردشگری وجود دارد که می‌شود از آن برای بهبود کمی و کیفی خدمات صنعت گردشگری بهره برد.

مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران تأکید کرد: این تصور اشتباهی است اگر به عنوان بخش حاکمیتی در حوزه گردشگری بخواهیم بدون مشورت و استفاده از تجارب و دانش اساتید دانشگاه و بخش خصوصی عمل کنیم.

وی یادآور شد: مشورت با عقلا و پیشکسوتان صنعت گردشگری موجب می‌شود تا نظرها و سیاست گذاری‌ها، کارشناسی شده و با منطق اعلام  و اجرایی شود نه با تصمیم یک کارشناس در حوزه گردشگری که بر اساس خواست و تفکر خود شکل گرفته شده است.

خسروآبادی افزود: سیاست‌های اداره کل در سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  باید بر اساس کار مشورتی  و شورایی با صاحبان نظر و افراد برجسته هر حوزه  تصمیم‌سازی و اعلام شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: صنعت گردشگری در حال حاضر نیازمند توانمند سازی شاغلین آن است و این اتفاق تنها با آموزش‌های میدانی و آکادمیک اجرایی می‌شود که می‌توان این آموزش‌ها را به مراکز دانشگاهی معتبر واگذار کرد.

خسروآبادی تأکید کرد: در حال حاضر بیش از ۱۸۰۰ دفتر خدمات مسافرتی در سطح استان فعال است که عملاً نمی‌توان با تعداد محدود کارشناس در معاونت گردشگری استان بر تمامی آنها نظارت مستمر داشت. بنابراین حوزه نظارت‌ها هم با یک سیاست برنامه‌ریزی شده قابلیت واگذاری به مراکز دانشگاهی را دارد.

در پایان این نشست از  محمدتقی رهنمایی و جلال نصیریان به عنوان دو تن از اساتید برجسته دانشگاهی که بیش از نیم قرن سابقه فعالیت آموزشی در حوزه گردشگری دارند تجلیل شد.

پایان پیام

کد خبر : 17935 ساعت خبر : 2:54 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=17935
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات