جشنواره فیلم سبز به کمک جامعه می‌آید

جشنواره فیلم سبز به کمک جامعه می‌آید

احمد مسجد‌جامعی گفت: هنرمندان سخنگوی جامعه هستند.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، عضو شورای اسلامی شهر تهران معتقد است که حل مساله محیط زیست بدون همکاری و مشارکت همگانی میسر نمی‌شود و نقش هنر با توجه به توانایی که برای بکارگیری همه ظرفیت‌های فردی و اجتماعی دارد، مشخص و موثر است.

جشنواره فیلم سبز به کمک جامعه می‌آید

مسجدجامعی با بیان اینکه امیدوارم جشنواره بین‌المللی فیلم سبز به کمک جامعه بیاید، گفت: اگر چنین اتفاقی بیافتد و جشنواره در طول سال تداوم داشته باشد می‌تواند در رفع این نوع مشکلات مفید و تاثیرگذار باشد.

پنجمین جشنواره بین‌الملی فیلم سبز ۲۴ تا ۳۱ اردیبهشت‌ماه در تهران (سینما فلسطین، مرکز فرهنگی هنری صبا و سینما کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان) و همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

جامعه در اصطلاح جامعه‌شناسی گروه (های) انسانی است مشروط بر این که، دارای تعامل انسانی پایدار باشند. این تعامل حتماً تعامل فرهنگ ساختی و احیاناً منجر به تعامل علم ساختی هم هست؛ بنابراین، یک عده مهاجر یا پناهنده که مثلاً در یک اردوگاه، به مدت سه ماه گرد هم آمده‌اند اگر چه بسیار باشند، جامعه نیستند. زیرا شرط تعامل پایدار و تعامل فرهنگ ساختی را ندارد. در درون جامعه، به دلیل وجود علایق مختلف انسان‌ها و گروه‌ها، تضادهای اجتماعی وجود دارند؛ اما با وجود تضاد تعادل و ثبات جامعه حفظ می‌گردد. در جامعه افراد نقش‌های گوناگونی را می‌پذیرند و به همان نسبت ازمزایای اجتماعی مختلفی بهره‌مند می‌شوند. جامعه‌شناسی علمی است که مسایل عینی جامعه و پدیده اجتماعی می‌پردازد.

پایان پیام

کد خبر : 17834 ساعت خبر : 2:41 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=17834
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات