جشنواره نقش‌ونگار هنر ایران‌زمین در موزه فرش

جشنواره تخصصی فرش، تابلو فرش و صنایع دستی با عنوان نقش‌ونگار هنر ایران زمین در محوطه موزه فرش افتتاح  شد.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: رشد جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های صنایع دستی در استان تهران یکی از چشم‌انداز برنامه‌های پیش‌بینی شده در سال ۹۵ نسبت به سال‌های گذشته خواهد بود.

رجبعلی خسروآبادی بیان کرد: بدون شک عرضه بدون تقاضای صنایع دستی نتیجه‌ای برای حمایت از هنرمندان در پی نخواهد داشت و ما در کنار برگزاری نمایشگاه‌های فروش صنایع دستی باید  یک حس نیاز برای حضور محصولات هنری در سبد خرید خانوارهای تهرانی ایجاد کنیم.

وی با اظهار اینکه کمپین خرید صنایع دستی حس تعلق به حمایت از  اشتغال هنرمندان ایرانی و رونق اقتصاد داخلی را ایجاد می‌کند، افزود: باید استفاده از کالای تولید داخل به فرهنگ جامعه تبدیل شود و یکی از مصادیق تحقق اقتصاد مقاومتی، حمایت از تولید هنرمندان هنرهای سنتی است.

خسروآبادی تاکید کرد: اگر حتی یک عضو از خانواده هر تهرانی به کمپین خرید صنایع‌دستی بپیوندد و خریدها و هدیه‌های  متفاوت را با خرید صنایع‌دستی جایگزین کند هم در اقتصاد صنایع‌دستی و هم در دریافت مطالبات هنرمندان موفق خواهیم بود و این فرهنگ را به سرعت در بین سایر اعضای خانواده  نهادینه خواهیم کرد.

سیامک میرزایی مسئول برگزاری جشنواره تخصصی فرش، تابو فرش و صنایع دستی گفت اولین جشنواره تخصصی فرش و تابلو فرش در تهران با حضور ۱۵۰ هنرمند در ۱۳ رشته از بیشتر استان‌های کشور در ۴۰  غرفه  تا ۱۷ اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.

میرزایی  کاربردی کردن صنایع دستی را از اهداف برگزاری نمایشگاه صنایع دستی عنوان کرد و افزود توجه به هنرهای بومی و سنتی امر مهمی است که باید به آن پرداخته شود که چنین نمایشگاهایی می‌تواند کمک زیادی به این امر مهم بکند.

دبیر برگزاری جشنواره گفت: صنایع دستی با ارزآوری و ایجاد شغل همراه است ولی با توجه به فاصه مردم از صنایع دستی باید از این داشته‌ها بیشتر از گذشته استفاده کرد.

۱۰۰ هنرمند صنایع دستی آثار هنری خود را در ۱۳ رشته در نمایشگاه نقش و نگار هنر ایران واقع در موزه فرش از تاریخ ۱۴ الی ۱۷ اردیبهشت ماه به معرض عرضه و فروش گذاشته‌اند.

پایان پیام

کد خبر : 17884 ساعت خبر : 3:42 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=17884
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات