جشن بازیگر ۱۱ اردیبهشت برگزار می‌شود

به گزارش پایگاه خبری گلونی، بهزاد فراهانی رییس انجمن بازیگران خانه تئاتر و هوشمند هنرکار کارگردان مراسم جشن بازیگر درباره برنامه‌های و جزئیات برپایی سیزدهمین جشن بازیگر سخن گفتند.
بهزاد فراهانی رییس انجمن بازیگران خانه تئاتر درباره جزئیات برگزاری مراسم جشن بازیگر گفت: مراسم سیزدهمین جشن بازیگر ۱۱ اردیبهشت ماه در تئاتر شهر برگزار می‌شود. آغاز رسمی این مراسم در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر رأس ساعت ۱۸٫۳۰ خواهد بود اما پیش از ورود حضار به سالن، پذیرایی و برنامه‌های متنوع در لابی سالن اصلی خواهیم داشت.

وی ادامه داد: در این جشن برنامه‌های متنوعی خواهیم داشت که از جمله آنها خواندن پیام روز جهانی تئاتر و همچنین خواندن پیام ملی تئاتر توسط جمشید مشایخی خواهد بود. همچنین بهترین بازیگران زن و مرد تئاتر در سال ۹۴ نیز معرفی می‌شوند که به این ترتیب سه بازیگر زن، سه بازیگر مرد و یک بازیگر جوان از نسل نو به عنوان برگزیدگان اعلام می‌شوند. همچنین بهترین نمایش برگزیده سال نیز به انتخاب هیات داوران اعلام می‌شود.

این هنرمند تئاتر درباره دیگر برنامه‌های این جشن یادآور شد: تجلیل از دو هنرمند پیشکسوت تهرانی و دو هنرمند بزرگوار از شهرستان‌ها نیز از جمله برنامه‌های هر ساله جشن بازیگر است که امسال نیز برگزار می‌شود. همچون رویه سال‌های گذشته این جشن، برنامه‌های متنوعی مثل اجرای موسیقی، حرکات موزون، بیانیه انجمن بازیگران خانه تئاتر و شورای داوری را خواهیم داشت.

در همین راستا هوشمند هنرکار که کارگردانی سیزدهمین جشن بازیگر را برعهده دارد درباره پیشکسوتانی که مورد تجلیل قرار می‌گیرند گفت: در این دوره از مراسم جشن بازیگر از اکبر زنجانپور و سیروس ابراهیم‌زاده دو هنرمند عرصه تئاتر در تهران و ناصر جعفری از هنرمندان پیشکسوت تئاتر در اردبیل و سارا توکلی از هنرمندان اهل میناب در استان هرمزگان تجلیل خواهد شد.

وی متذکر شد: در سیزدهمین جشن بازیگر گروه «ژیوار» به اجرای برنامه خواهد پرداخت و علاوه بر این، برنامه‌های متنوع دیگری نیز که همگی در ارتباط با هنر بازیگری تئاتر است، اجرا خواهد شد. البته برنامه اصلی این جشن معرفی برترین بازیگران سال ۹۴ خواهد بود.

هنرکار در پایان اضافه کرد: برای معرفی برگزیدگان بازیگری در سال ۹۴ ابتدا یک هیات ۱۷۰ نفری در طول سال بیش از ۴۰۰ اثر نمایشی را دیده و از بین آنها حدود ۷۰ اثر را به شورای داوری معرفی کرده‌اند که در نهایت ۲۴ نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر قرار است سه‌شنبه ۷ اردیبهشت ماه معرفی شده و ۷ بازیگر برگزیده نیز در ۱۱ اردیبهشت ماه در مراسم جشن بازیگر اعلام خواهند شد.

پایان پیام

کد خبر : 17110 ساعت خبر : 4:21 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=17110
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات