جلسات و نشست‌های روز سوم نمایشگاه کتاب

چند جلسه نقد و بررسی، نشست، میزگرد و رونمایی از کتاب برنامه‌های سومین روز از برپایی نمایشگاه کتاب (جمعه ۱۷ اردیبهشت ماه) خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری گلونی به نقل از ایسنا، در روز سوم نمایشگاه کتاب نقد و بررسی ویرایش جدید پرتویی از «قرآن و فاطمه، فاطمه است»، نقد کتاب «سبک زندگی اسلامی»، نشست «عکاسی خبری حوزه کتاب»، میزگرد «توسعه و ترجمه ادبیات کودک در روسیه»، نشست «کتاب‌سازی؛ آفت صنعت نشر»، رونمایی کتاب «جامعه‌شناسی فساد»، نشست «تولید محتوای مناسب در صنعت نشر»، نقد بررسی کتاب «چراغ قلبت را روشن کن»، رونمای از چهار عنوان کتاب دفاع مقدس و نشست «پدافند اقتصادی و نقش مردم در تحقق اقتصاد مقاومتی» برگزار می‌شود.

– کتاب «ویرایش جدید پرتویی از قرآن و فاطمه، فاطمه است» با حضور جمعی از کارشناسان و صاحب‌نظران عرصه فرهنگ و دین بنیاد نهج‌البلاغه در ساعت ۱۰و۳۰ دقیقه تا ۱۲ و ۳۰ دقیقه نقد می‌شود.

– سرای اهل قلم میزبان برگزاری نشست «نقد کتاب سبک زندگی اسلامی» است. این نشست از ساعت ۱۰ و ۳۰ تا ۱۲ و ۳۰ به همت پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق(ع) و با سخنرانی محمد شبدینی و حسن ملکی برگزار می‌شود.

– امور بین الملل نمایشگاه کتاب نشست دیگری با عنوان «میزگرد توسعه و ترجمه ادبیات کودک در روسیه» با حضور مهمانان روسی از ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه تا ۱۴ و ۴۵ دقیقه برگزار می‌کند. موسسه علمی اینساید آوت با سخنرانی تیلمان واینینگ و ایرج اسماعیل پورقوچانی سخنرانی درباره «تکنولوژی‌های جدید آموزشی» نیز در ساعت ۱۵ تا ۱۶ و ۱۵ دقیقه خواهد داشت.

– نشست تخصصی «کتابسازی؛ آفت صنعت نشر» از ساعت ۱۴ تا ۱۵ و ۴۵ دقیقه در تالار گفت‌وگو بیست‌و‌نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار خواهد شد. در این نشست داریوش مطلبی، اکبر ایرانی، محمد حسن‌زاده و مجید غلامی‌جلیسه مدیرعامل خانه کتاب سخنرانی می‌کنند.

– نشست رونمایی ترجمه کتاب «جامعه شناسی فساد» در ساعت ۱۴ تا ۱۵و۳۰ با سخنرانی مسوولان پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات از برنامه‌های سرای کتاب‌نما ۱ است.

– در همین روز، از ساعت ۱۶و۱۵دقیقه تا ۱۸ نشست دیگری با نام «تولید محتوای مناسب در صنعت نشر» با حضور مجید عمیق، محسن هجری،‌ هادی خورشاهیان، محمد سلگی در تالار گفت‌وگو برگزار می‌شود.

– همچنین نشستی با عنوان «نقد برسری کتاب چراغ قلبت را روشن کن» از ساعت ۱۶ تا ۱۷و۳۰ دقیقه در سرای کتابنما ۲ برگزار خواهد شد.

در ادامه روز مسئولان انتشارات صریر در ساعت ۱۶تا ۱۷و۳۰ از چهار عنوان کتاب دفاع مقدس رونمایی می‌کنند.

«پدافند اقتصادی و نقش مردم در تحقق اقتصاد مقاومتی» با سخنرانی غلامرضا جلالی فراهانی و محسن ساسانی به همت سازمان پدافند غیرعامل از ساعت ۱۶و۳۰ تا ۱۸ در سرای اهل قلم برگزار خواهد شد.

بیست‌ونهمین نمایشگاه کتاب تهران با شعار «فردا برای خواندن دیر است…» از ۱۵ تا ۲۵ اردیبهشت در مجموعه نمایشگاهی شهرآفتاب- اتوبان خلیج فارس، مقابل حرم مطهر امام خمینی (ره) – برگزار می‌شود.

پایان پیام

کد خبر : 17981 ساعت خبر : 2:38 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=17981
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات