رونمایی از پرتره مشاهیر موسیقی در نیاوران

رونمایی از پرتره مشاهیر موسیقی در نیاوران

آیین رونمایی از پرتره مشاهیر صاحب‌نام موسیقی ایران ١۶ اردیبهشت همزمان با یکصدو پنجمین زادروزاستاد غلامحسین بنان، با حضور هنرمندان و علاقمندان در فضای باز فرهنگ‌سرای نیاوران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری گلونی نمایشگاه گروهی پرتره‌نگاری مشاهیر ایران با استفاده از تکنیکی مبتکرانه درقالب هنر “تکستایل آرت” با متریال روبان‌های پارچه‌ای رنگی ضد آب، اشعه و دارای دوام زیاد، همچون فرش‌های ایرانی بر تاروپود فنس‌های فلزی به‌صورت ضربدری، مشابه تاش‌های هنرمندانه نقاش، براساس نقشه‌ی از پیش طراحی شده با پاسداشتی از ١۵ هنرمند بزرگ عرصه موسیقی اصیل و کلاسیک ایران خلق و به نمایش عموم درآمده است.

هیوا پاشائی مدرس دانشگاه و طراح این رویداد فرهنگی هنری، اولین سخنران این مراسم گفت: این رویداد هنری با برپایی کارگاه گروهی جمعی ازهنرمندان جوان که شامل ١۵ هنرمند و ۴۵ دستیاربود، این آثار را خلق کردند و انتخاب این ١۵ چهره ماندگارعرصه موسیقی براساس علاقه پدیدآورندگان این آثار بوده است.

رونمایی از پرتره مشاهیر موسیقی در نیاوران

عضو انجمن هنرمندان نقاش ایران درادامه بیان داشت: به‌زودی این هنرمندان کاربرروی آثار پرتره ۵٠ هنرمند سینما و تئاتر را با متریال متفاوت آغاز خواهند کرد و امیدواریم این آثار را شهرداری به قیمت مناسب از خالقان این آثار خریداری نماید.

سیدعباس سجادی مدیرعامل بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران دیگر سخنران این مراسم ضمن خوش آمدگویی اظهار داشت: فرهنگ‌سرای نیاوران متعلق به مردم و هنرمندان است وخوشحال هستم که در مجموعه‌ی آبرومندی که ازگذشته برای ما مانده کارهای هنری خوبی آن شکل گرفته و ارائه می‌شود.

وی درادامه افزود: گنجینه‌های فرهنگی و هنری کشور ما فقط ستون‌های چهل ستون و یا تخت جمشید نیستند بلکه هنرمندان و پدیدآورندگان آثار فرهنگی و هنری کشور ایران هستند که ارزششان خیلی بیشتر است.

مجید درخشانی و ارسلان کامکار با حضور دراین نمایشگاه به همراه پدیدآورندگان آثار از پرتره خودشان رونمایی کردند و هانا کامکار نیز از پرتره بیژن کامکار رونمایی نمود. همچنین در ادامه شهرام ناظری، کیوان ساکت و شهداد روحانی نیز در فرهنگ‌سرای نیاوران حضور یافتند و از پرتره‌های خودشان بازدید به عمل آوردند.

پایان پیام

کد خبر : 18041 ساعت خبر : 3:13 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=18041
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات