ساخت ۱۰ هتل توسط سرمایه‌گذاران ترکیه در ایران

تفاهم‌نامه توسعه همکاری‌های گردشگری بین ایران و ترکیه توسط مسعود سلطانی‌فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و ماهر اونال وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه به امضاء رسید.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، تفاهم‌نامه توسعه همکاری‌های گردشگری بین دو کشور، پس از برگزاری چهارمین کمیته فنی مشترک فعالان بخش گردشگری ایران و ترکیه در هتل لاله تهران، تهیه و تنظیم شد و به امضای مسئولان گردشگری دو کشور رسید.

براساس این تفاهم، طرف ترک برای سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری ایران و به ویژه ساخت ۱۰ هتل در شهرهای مختلف کشورمان اعلام آمادگی کرده است، همچنین برنامه‌ریزی برای ایجاد توازن در تبادل گردشگر بین دو کشور از دیگر موارد مورد توافق بین ایران و ترکیه است.

براساس نتایج چهارمین کمیته فنی مشترک گردشگری، طرف ترک آمادگی خود را برای انتقال تجربیات در زمینه بازاریابی و تبلیغات گردشگری به طرف ایرانی اعلام کرده است، همچنین دو طرف از حضور در رویدادهای مختلف حوزه گردشگری ایران و ترکیه استقبال کرده‌اند.

افتتاح دفتر اطلاع‌رسانی گردشگری ایران در ترکیه از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه بود در عین حال طرف ترک نسبت به ارائه ظرفیت‌های آموزشی بخش گردشگری این کشور به بخش خصوصی و دولتی ایران اعلام آمادگی کرد.

همچنین براساس توافق صورت گرفته در این تفاهم‌نامه، دو طرف در خصوص معرفی ایران و ترکیه در مناطق دوردست دو کشور، تولید محصولات گردشگری و تعریف بسته‌های گردشگری جدید اعلام آمادگی کردند.

بنابر توافق دو طرف، نشست بعدی کمیته فنی مشترک گردشگری ایران و ترکیه در شهر آنکارا برگزار خواهد شد.

پایان پیام

کد خبر : 18430 ساعت خبر : 11:47 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=18430
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات