سازهای گروه آوای صحرا کوک می‌شود

گروه موسیقی آوای صحرا به سرپرستی الهام کریمی (ویژه بانوان) با هدف اشاعه موسیقی اصیل ایرانی و محلی خراسانی ٣٠ و ٣١ اردیبهشت‌ماه در سالن خلیج فارس فرهنگ‌سرای نیاوران به روی صحنه می‌رود.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، گروه موسیقی آوای صحرا فعالیت‌های هنری خود را از شهریور سال ٩۴ با برگزاری نخستین کنسرت در فرهنگ‌سرای نیاوران آغاز کرد.

الهام کریمی سرپرست این گروه در خصوص توجه ویژه این گروه به موسیقی محلی خراسانی اظهار داشت: موسیقی خراسانی روایت‌گر تاریخ سرزمینی است که مهد تمدن و فرهنگ و دانش بوده است. از این رو تمام تلاشمان را می‌کنیم تا بتوانیم با تحقیق و پژوهش بر روی موسیقی این سرزمین پهناور قطعات کمتر شنیده شده‌ای را برای مخاطبان علاقمند به موسیقی اصیل و محلی ایرانی اجرا کنیم.

در بخش اول این کنسرت قطعاتی همچون آوای تنهایی، افسانه، بگذر از کوی ما، دامن کشان و… در دستگاه همایون آواز بیات اصفهان و در بخش دوم چو مرغ شب، نگارینا، یار می‌گوید الله، زلفای یارم و چند قطعه محلی دیگر به سمع و نظر حاضرین در سالن خواهد رسید.

این برنامه سومین کنسرت این گروه به تهیه‌کنندگی مهندس علیرضا افتخاری در هشت ماه اخیر می‌باشد.

نوازندگان گروه موسیقی اوای صحرا عبارتند از: نازنین پدرثانی: تمبک، پدیده احرار‌نژاد: تار، آوا ایوبی: تارباس، شیما بلوکی فر: کمانچه و مژگان ابوالفتحی: دف.

گفتنی است کنسرت گروه موسیقی آوای صحرا پنج شنبه و جمعه ٣٠ و ٣١ اردیبهشت‌ماه ساعت ١۶ در سالن خلیج فارس فرهنگ‌سرای نیاوران برگزار می‌شود. علاقمندان جهت تهیه بلیط این کنسرت می‌توانند به سایت ایران کنسرت مراجعه نمایند.

پایان پیام

کد خبر : 18274 ساعت خبر : 2:16 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=18274
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات